Rytm i przestrzeń w Galerii „Kotłownia”

Kolejną wystawę prac malarskich w Galerii „Kotłownia” można oglądać już od 10 sierpnia. W piątek o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy Olgi Skorży.

„Rytm i przestrzeń” to kontynuacja i rozwinięcie kolekcji dyplomowej pt. „Rytm i kolor”. Inspiracją do tworzenia abstrakcyjnych kompozycji malarskich są uniwersalne zagadnienia takie jak rytm, kolor, światło, przestrzeń i ruch. Są one nie tylko językiem plastycznym, ale też ponadczasowymi elementami świata, którym podlegamy wszyscy każdego dnia. Głównym bohaterem obrazów jest pozorny chaos barw, który stanowi punkt wyjścia do uporządkowanej i zdyscyplinowanej struktury. To poprzez połączenie plam koloru i pojedynczych pociągnięć pędzla, prace te maja dążyć do harmonii, ładu i równowagi, podkreślając, iż każda część jest ważna, ponieważ tworzy całość.

Olga Skorża urodziła się w 1990 roku w Radomiu i tam uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. W 2014 ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego.

Obrazy można oglądać w Galerii „Kotłownia” od 10 sierpnia od godziny 18:00, gdzie podczas wernisażu, można będzie poznać artystkę.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zapraszamy do wzięcia udziału w 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia mieszkańcy Garwolina uhonorują godzinę „W”.

O godzinie 16:20 na Skwerze Solidarności odbędzie się Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego. O 17:00 na placu Lecha Kaczyńskiego rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy pomniku Armii Krajowej. 0 17:30 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się msza św. za Powstańców i poległych żołnierzy Armii Krajowej obwodu „Gołąb” Garwolin.

 

Lato w mieście – spędzaj wakacje z CSiK

Nareszcie są! Upragnione wakacje! Centrum Sportu i Kultury ma dobrą wiadomość dla wszystkich dzieci, które wolą aktywność od lenistwa. Rusza coroczna akcja „Lato w mieście”. Będą wycieczki, warsztaty i zajęcia sportowe.

Letnia akacja rusza 2 lipca. Dzieci będą miały okazję do aktywnego i ciekawego spędzenia letniego czasu. CSiK oferuje wycieczki oraz warsztaty wyjazdowe. Poniedziałki będą pełne niespodzianek, wtorki będzie można spędzić poza Garwolinem, w środy najmłodsi zajmą się rozwijaniem zdolności artystycznych, a czwartki upłyną pod znakiem sportu i aktywności fizycznej. Na większość zajęć obowiązują zapisy, zatem należy się spieszyć! Zajęcia są adresowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Warsztat rozmaitości

W poniedziałki dzieci będą się uczyć i bawić jednocześnie. Dla wielu warsztaty będą czymś całkowicie nowym, inni będą mieli okazję sprawdzić, co potrafią, ale na pewno dla wszystkich będą to ekscytujące zajęcia. Smyków czekają zajęcia kuglarskie, czyli chodzenie po taśmie slackline, żonglowanie i manipulacja diabolo. Łasuchom CSiK proponuje warsztaty kulinarne w Hotelu Sulbin, prowadzone przez mistrza w swoim fachu – Marka Rybackiego. Odbędą się także warsztaty wyjazdowe w Akademii Łucznica, gdzie dzieci nauczą się wypiekać bułeczki, malować na szkle, ozdabiać ekotorby oraz robić papier czerpany. A na początek warsztat niespodzianka, czyli wakacyjna głowa pełna pomysłów. Będziecie mieli okazję sprawdzić się artystycznie.

Jedziemy na wycieczkę

Na dobry początek wakacji, 3 lipca, maluchy pojadą do Magicznych Ogrodów, gdzie czekać na nie będą place zabaw, plaża, dmuchańce, tunele, tratwy i zamek wróżek. Każde dziecko łaknące ruchu i atrakcji będzie się doskonale bawić.

17 lipca wyjazd będzie niezwykły! Mali podróżnicy zwiedzą Muzeum Nietypowych Rowerów, gdzie każdy odważny będzie miał możliwość przejażdzki pojazdami różniącymi się od standardowego „górala”. Ciekawe komu uda się utrzymać równowagę? Kolejny punkt wyjazdu to Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbędzie się lekcja muzealna, która na pewno spodoba się i chłopcom, i dziewczynkom.

7 sierpnia to dzień wycieczki do Farmy Iluzji. Jest to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i edukacji podana w bardzo przyjaznej formie. Dzieci zobaczą magię na własne oczy i nikt nie będzie się nudził.

Aby sportowe emocje po Mundialu nie opadły zbyt szybko CSiK zaprasza na zwiedzanie stadionu w Warszawie. PGE Narodowy oferuje trasę zwiedzania specjalnie dla dzieci. Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu będzie zabawa w parku trampolin Hangar 646.

Czas na sport!

W Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w każdy czwartek od godziny 12:00 będą odbywać się zajęcia aqua fitness dla dzieci. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne – wystarczy kupić bilet na basen, a ten jak zawsze w wakacje w wielkiej promocji. Letnia cena biletu dla dzieci to tylko 6 zł. We wtorki i czwartki „Garwolanka” zaprasza na naukę w Wakacyjnej Szkole Pływania. Kolejną propozycją sportową są treningi tenisa ziemnego. W każdy czwartek o 10:00 i 11:00 na kortach tenisowych CSiK. Zajęcia odbędą się gdy zbierze się grupa 6 osób. Czytaj dalej

Metro zagrało w Garwolinie

Po raz 15. w Miętnem i po raz pierwszy w Garwolinie. Zakończył się pierwszy turnus Wakacyjnych Warsztatów Musicalowych pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W piątkowy wieczór na scenie garwolińskiego CSiK wystąpiło ponad 100 młodych wykonawców.

Wakacyjne Warsztaty Musicalowe organizowane przez Artystyczne Studio Metro działające przy Teatrze Buffo są organizowane od 25 lat. Po raz 15. młodzi artyści szlifują swoje talenty pod czujnym okiem Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy na letnich warsztatach w Miętnem.

W czasie 14-dniowego pobytu pracowali nad różnymi stylami tańca, rozwojem umiejętności wokalnych i technikami aktorskimi. Podsumowaniem warsztatów był otwarty koncert finałowy w wykonaniu wszystkich uczestników, który po raz pierwszy odbył się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Przed publicznością zaprezentowali się uczestnicy pierwszego turnusu – dzieci w wieku od 7 do 11 lat oraz młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Był pokaz stepowania, scenki aktorskie i największe przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Czytaj dalej

V Triathlon Garwoliński – Garwolin na podium!

Z każdym rokiem Triathlon Garwoliński cieszy się większą popularnością – udział biorą zawodnicy z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy w kategorii open na podium stanął mieszkaniec powiatu garwolińskiego – Łukasz Biernacki zajął 3. miejsce.

Pogoda nie sprzyjała, jednak chmury i wiatr nie odstraszyły zawodników! Ponad 100 osób wystartowało 30 czerwca w Parku Wodnym „Mamut”. Najpierw śmiałkowie przepłynęli 750 metrów, następnie przejechali 20 km na rowerze i przebiegli 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdowały się w Parku Wodnym “Mamut” w Rębkowie. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się drogami serwisowymi przy obwodnicy.

Oprócz kategorii open kobiet i mężczyzn, zawodnicy rywalizowali także w kategoriach wiekowych, a mieszkańcy powiatu garwolińskiego – w klasyfikacji powiatowej. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki. Na podium w kategorii mężczyzn stanęli: Michał Lech (I miejsce), Marcin Niedźwiecki (II miejsce) oraz mieszkaniec powiatu garwolińskiego Łukasz Biernacki (III miejsce). Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Kochaniec-Matuszak, drugie Agnieszka Maniecka, a trzecie Aleksandra Rogala. W klasyfikacji powiatu garwolińskiego pierwsze miejsce zajął Łukasz Biernacki, drugie Sebastian Szyszka, natomiast trzecie miejsce wywalczył Kamil Zawadka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim którzy wzięli udział w zawodach! Czytaj dalej

Józefowicz i Stokłosa w Garwolinie

Przyszli następcy Roberta Janowskiego, Edyty Górniak i Nataszy Urbańskiej na garwolińskiej scenie! Niezwykły pokaz młodych talentów odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury.  Uczestnicy Wakacyjnych Warsztatów Musicalowych zaprezentują swoje umiejętności w finałowym koncercie. Twórcami inicjatywy są Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa.

Zdobyliśmy doświadczenie przy pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi, przy realizacji musicalu METRO. Wykształciliśmy ich. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać. I tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro – podkreśla Janusz Józefowicz – twórca Studia Artystycznego Metra i Letnich Warsztatów Artystycznych. Czytaj dalej

Letnie podróże – jedź z nami na wycieczkę!

Co jest najlepsze na zabicie wakacyjnej nudy? Wycieczka! Centrum Sportu i Kultury zaprasza dzieci na letnie podróże. Na dobry początek – Magiczne Ogrody, a później będzie już tylko ciekawiej!

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów dzieci odkryją bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości, a całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie spędzony czas.

W Magicznych Ogrodach czekają place zabaw, plaża, dmuchańce, tunele, tratwy i zamek wróżek i wiele innych atrakcji.Na terenie parku znajdują się restauracje i kawiarnie, sklep z pamiątkami, opieka medyczna. Dzieci wyjadą z Garwolina 3 lipca około godziny 9:00 i spędzą w parku 4 godziny. Minimalny wiek dziecka to 6 lat.

Utrzymasz równowagę? Muzeum Nietypowych Rowerów

17 lipca wyjazd będzie niezwykły! Mali podróżnicy zwiedzą Muzeum Nietypowych Rowerów, gdzie każdy odważny będzie miał możliwość przejażdżki pojazdami różniącymi się od standardowego „górala”. Ciekawe komu uda się utrzymać równowagę? Uczestnicy poznają też krótką historię powstania roweru oraz zobaczą unikalne eksponaty, jakich nie da się zobaczyć nigdzie na świecie! Kolejny punkt wyjazdu to Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbędzie się lekcja muzealna, która na pewno spodoba się i chłopcom, i dziewczynkom. Dzieci zobaczą z bliska samoloty i śmigłowce, oraz poznają wiele ciekawostek na temat lotnictwa. Czytaj dalej

Teatralne oblicze Dni Garwolina

W sumie do obejrzenia było aż 6 spektakli – dla dorosłych i dla dzieci. Przed garwolińską publicznością zaprezentowali się goście i lokalne grupy teatralne. Teatr O!Mamy pokazał premierowo „Sen nocy letniej”, Teatr Rękawiczka ponownie „trAdycję”, a Teatr Tymczasem – „Było sobie miasto”

Wielka uczta dla miłośników teatru zaczęła się już w piątek. Wieczorem w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” wystąpił Teatr Pantomimy Mimo ze spektaklem „W niemym kinie”. Spektakl według scenariusza i w reżyserii Bartłomieja Ostapczuka był zaskakujący między innymi dlatego, że był grany jednocześnie jakby na dwóch scenach, które oddzielała scenografia w formie ściany domu. W obsadzie można było zobaczyć między innymi pochodzącą z Garwolina Ewelinę Grzechnik oraz znanego z telewizji Wojciech Rotowski. Czytaj dalej