Ahoj przygodo! Garwolin pożegnał lato

Był radosny i przebojowy koncert dla dzieci i świetne koncerty dla nieco starszej publiczności. Kosmiczne pojazdy, pirackie animacje i warsztaty plastyczne. Tylko pogoda nie dopisała, ale tym, którzy chcieli się bawić nawet deszcz nie przeszkadzał.

Ahoj przygodo! Pożegnanie lata – pod takim hasłem w minioną niedzielę odbył się morski piknik rodzinny organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Coś dla siebie mogli znaleźć zarówno amatorzy sportu, jak i kultury.

Sport w wodzie i na lądzie

Niedziela rozpoczęła się sportowo. O 10:00 na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych pod hasłem „Mamo, tato, umiem pływać!”, w których wzięły udział dzieci w wieku 8-10 lat. Na młodych zawodników czekały proste konkurencje sportowe w formie zabawy. Nagrodą był medal dla każdego. Najlepsi w konkurencjach stanęli na podium i otrzymali dyplomy.

Deszcz i zimno nie zniechęciły także młodych piłkarzy. Cztery drużyny zgłosiły się do Osiedlowych Mistrzostw Piłkarskich Wakacji. Rywalizacja na murawie miejskiego stadionu była zacięta. Ostatecznie po złoto sięgnęli zawodnicy FC Bobry. Srebrne medale zdobyła drużyna Januszowski Football, a brązowe – GKS Górzno. Poza podium znaleźli się piłkarze  GKS Koksy.

Morze pod „Garwolanką”

Od godziny 15:00 w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” była okazja do wspólnej zabawy dla całych rodzin. Jedynym warunkiem uczestnictwa było niestety odpowiednie wyposażenie każdego uczestnika w kurtkę, kalosze i parasol. Mimo, że pogoda mocno dawała się we znaki, ci, którzy zdecydowali się przyjść, nie żałowali. Można było pobawić się z piratami, stworzyć morskie dzieło, wykonać pacynkę, bransoletkę i czapkę piracką. Do dyspozycji były także kosmiczne pojazdy i dmuchany zamek. Na wszystkich czekały także słodkie upominki.

Na scenie dla najmłodszych zagrały Stwory Głodmory. Na scenie wystąpił Konrad KONY Czarkowski – twórca lalek do filmu „Planeta Singli”, uczestnik polskiej i brytyjskiej wersji programu „Mam Talent” oraz opolski Tercet 4-Mation – laureaci programu „Szansa na sukces” i uczestnicy wielu projektów muzycznych. W programie stwory wykonały swoją tytułową piosenkę „Poznaj Stwora Głodomora”, a także największe przeboje muzyki dziecięcej.

Po raz pierwszy na scenie CSiK wystąpiła lokalna grupa Tarło, która zaprezentowała autorską muzykę osadzaną w rockowym brzemieniu. To grupa czterech ambitnych i szczerych instrumentalistów, którzy wierzą, że słowo ubrane w rock&roll przyozdobione dobrym samopoczuciem trafia bezpośrednio do serca i umysłu o wiele łatwiej niż w jakiejkolwiek innej formie. Potwierdzili, że to prawda.

Morski piknik zakończył się oczywiście wieczorem z szantami i piosenką żeglarską w wykonaniu zespołu EKT Gdynia. To oni doskonale potrafią łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę. Potrafią bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność. Grono fanów zespołu to zarówno kilkuletnie dzieci, jak również młodzież i dorośli. Publiczność chętnie śpiewała z zespołem, klaskała, bujała się niczym statek na morskich falach, a co niektórzy nawet ruszyli w tany.

Zobacz galerię zdjęć