Ahoj przygodo! Garwolin żegna lato

Będą żeglarze, piraci i szanty. Darmowe wesołe miasteczko dla najmłodszych i zabawy dla całych rodzin. Na scenie Stwór Głodomór z piosenkami dla dzieci, lokalna grupa Tarło i wilki morskie z EKT Gdynia. Przybywajcie do parku przy „Garwolance” pożegnać lato!

Ahoj przygodo! Pożegnanie lata – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę odbędzie się morski piknik rodzinny organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy sportu, jak i kultury. Spodziewajcie się dobrej muzyki, gier, zabaw i aktywności plastycznych. W tym roku tematem przewodnim są morskie przygody, a więc nie zabraknie piratów, żeglarskich motywów i oczywiście koncertu szant.

Sportowi piraci na start!

Niedziela rozpocznie się sportowo. O godzinie 9:00 na kortach tenisowych stadionu miejskiego ruszy Turniej Tenisa Ziemnego, w którym wziąć udział może każdy – bez względu na wiek i umiejętności. Centrum Sportu i Kultury przygotowało dla najmłodszych zmagania sportowe na lądzie i w wodzie. O 10:00 na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbędą się zawody pływackie dla najmłodszych pod hasłem „Mamo, tato, umiem pływać!”, w których mogą wziąć udział dzieci w wieki 8-10 lat. W programie zawodów przewidziano także sztafetę rodzinną, dlatego rodzice są także mile widziani. Będzie także rywalizacja na zielonej trawie. Również o 10:00 na stadionie miejskim rozpoczną się Osiedlowe Mistrzostwa Piłkarskie Wakacji skierowane do chłopców w wieku 10-12 lat. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w mistrzostwach? Zebrać kolegów z osiedlowego boiska, nadać nazwę drużynie i zgłosić chęć udziału. Na zwycięzców będą czekały medale i puchary.

Uwaga piraci!

Od godziny 15:00 w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” będzie okazja do wspólnej zabawy dla całych rodzin. W programie morskiego pikniku jest między innymi tworzenie wielkich morskich pejzaży w przestrzeni parku, wiązanie węzłów żeglarskich, wyścig statków, tworzenie wielkiej pirackiej bandery, nauka żonglerski piłeczkami i chustami, robienie pirackich opasek i kapeluszy i wiele innych kreatywnych atrakcji. Na tych, którzy włączą się w gry i zabawy, będą czekały niespodzianki. Dla dzieci przygotowano także darmowy dmuchany plac zabaw, popcorn i watę cukrową.

Muzyczne przeboje dla najmłodszych

Żaden piknik nie może się obejść bez dobrej muzyki, dlatego podczas niedzielnego wydarzenia każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki. O godzinie 16:00 dla najmłodszych wystąpi Stwór Głodomór i jego ekipa. Koncert Stwora Głodomora to unikalnego połączenie show lalkarskiego, programu muzycznego i programu dydaktycznego. Na scenie będzie można zobaczyć lalki w wykonaniu Konrada KONY Czarkowskiego – twórcy lalek do filmu „Planeta Singli”, uczestnika polskiej i brytyjskiej wersji programu „Mam Talent” oraz opolski Tercet 4-Mation – laureatów programu „Szansa na sukces” i uczestników wielu projektów muzycznych. W programie stwory wykonują swoją tytułową piosenkę „Poznaj Stwora Głodomora”, a także największe przeboje muzyki dziecięcej.

Rock i szanty na scenie

Podczas niedzielnego wydarzenia nie zabraknie także koncertów dla nieco starszej publiczności. O godzinie 18:00 na scenie wystąpi lokalna formacja Tarło, która zaprezentuje autorską muzykę osadzaną w rockowym brzemieniu. To grupa czterech ambitnych i szczerych instrumentalistów, którzy wierzą, że słowo ubrane w rock&roll przyozdobione dobrym samopoczuciem trafia bezpośrednio do serca i umysłu o wiele łatwiej niż w jakiejkolwiek innej formie. Przyjdźcie się przekonać! Zespół tworzą: Wojciech Zając – gitara, śpiew, teksty, Michał Ruszkiewicz – perkusja, Sebastian Pokojowy – bas i Rafał Wielgosz – gitara teksty.

Morski piknik zakończy się oczywiście wieczorem z szantami w wykonaniu zespołu EKT Gdynia. To oni doskonale potrafią łączyć rockowe brzmienie i spokojną, stonowaną balladę. Potrafią bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność. Grono fanów zespołu to zarówno kilkuletnie dzieci, jak również młodzież i dorośli . Jeśli chcecie poczuć wiatr od morza, pokołysać się niczym morskie fale, zakrzyknąć jak bosman, powspominać rejsy żeglarskie albo dopiero połknąć morskiego bakcyla, przybywajcie!

Garwolankowe promocje

Jak co roku piknik z okazji pożegnania lata to okazja do tego, żeby upolować karnety na Pływalnię Miejską „Garwolanka” w niższych cenach. Przez całą niedzielę będzie można się kupić karnety nawet z 40 proc. rabatem. Będzie też okazja dla tych, którzy chcieliby poznać ofertę „Garwolanki”. O godzinie 16:00 odbędą się darmowe, pokazowe zajęcia aqua fitness, a o godzinie 17:00 – fitness.

Zapisy na Turniej Tenisa Ziemnego: Tomek Talarek tel. 606314830

Zapisy na zawody pływackie: Joanna Soszka tel. 797807882

Zapisy na Osiedlowe Mistrzostwa Piłkarskie Wakacji: Dariusz Kasprzak tel. 501711091