Calineczka otworzyła Artystyczne poranki

Młodzi i dorośli widzowie, którzy przybyli na spektakl w ramach Artystycznych poranków zobaczyli niewielką scenę i małych aktorów zrobionych z papieru. Te niepozorne rekwizyty okazały się mieć wielką moc. Moc rozśmieszania, zaciekawiania i wprawiania w zachwyt.

Pierwszy w tym roku spektakl w ramach Artystycznych poranków odbył się w niedzielę 30 września w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Marcin Marzec, czyli Teatr Barnaby, zaprezentował „Calineczkę”. Autorem i reżyserem spektaklu jest Tomasz Man, którego przedstawienia zawsze zachwycają niesamowitym tempem akcji i trafioną pointą. Wartości, które niosą to miłość, przyjaźń i ciekawość świata. Nieskrywane zainteresowanie muzyką rockową reżysera, skutkuje współczesną oprawą muzyczną przedstawienia, a w połączeniu z temperamentem muzycznym kompozytora Tomasza Lewandowskiego, daje mieszankę wybuchową. W przedstawieniu oprócz głównej bohaterki pojawiły się ropuchy, chrabąszcz, mysz, kret i jaskółka, a po spektaklu można było zobaczyć lalki z bliska. Dzieci chętnie przywitały się z małymi aktorami i zobaczyły, że postacie które na początku przedstawienia wydawały się czasem trochę przerażające, są w rzeczywistości pięknie wykonanymi marionetkami.

Kolejnym przedstawieniem w ramach Artystycznych poranków będzie „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska. Widzowie zobaczą dzielną Owieczkę Olę i jej przygody w zaczarowanym lesie. Na pewno nie zabraknie kolorowych strojów, piosenek i pięknej scenografii.

Spektakle są zaplanowane na cały rok. Bilety na październik, listopad i grudzień są już dostępne w sekretariacie CSIK oraz online

Artystyczne poranki – repertuar 2018/2019

21 października – Teatr Kultureska – Wywrócona bajka o Kapturku – KUP BILET

25 listopada – Teatr Katarynka – Muzyczne ZOO – KUP BILET

16 grudnia – Teatr I Tak Zagramy – Zamieszanie ze świętami – KUP BILET

20 stycznia – Teatr Kultureska – Skrzydlaty odlot

10 lutego – Teatr w Ruchu – Zimowa Kraina Czarów

10 marca – Spirituals Singers Band – OKU-LA-LA-RY (koncert)

28 kwietnia – Teatr Katarynka – Tirti Tist w Przestrzeni

12 maja – Teatr Trip – Królewna Fasolka

2 czerwca – Teatr Kultureska – Bajeczna Fiesta

Wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej CSiK o godzinie 10:30, bilety: 12 zł

Zobacz galerię