Kompozytor Paul Mealor odwiedzi Garwolin

Muzyka chóralna w Garwolinie zyskuje coraz większą popularność, dzięki wydarzeniom muzycznym i koncertom, skupiającym muzyków z całego kraju, a nawet ze świata. 21 kwietnia pojawi się tu kolejna gwiazda z zagranicy – Paul Mealor. University of Aberdeen Chamber Choir wystąpi razem z lokalnymi chórami. 

Kompozytor przyjedzie do Polski w związku z organizowaną Międzynarodową Konferencją Naukowo-Artystyczną „Osobowość dyrygenta”, która odbędzie się 21-23 kwietnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Przewidziano dwa koncerty jego chóru: jeden odbędzie się w stolicy w Archikatedrze Warszawskiej 20.04.2018 o godzinie 20:00, a drugi w Garwolinie w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej 21 kwietnia o 19:00.

Paul Mealor jest profesorem kompozycji na Uniwersytecie w Aberdeen na Wydziale Muzycznym. W 2001 roku został określony przez dziennik New York Times jako „najważniejszy kompozytor walijskiej muzyki chóralnej, który pojawił się od czasów Williama Mathiasa”. Mealor największą sławę zyskał w 2011 roku, gdy wówczas skomponowany przez niego motet Ubi Caritas został wykonany na ślubie księcia Williama i księżnej Kate. Od tego czasu dzieło znajduje się na szczytowej pozycji w klasycznych rankingach najlepszych singli w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii. Francji i Nowej Zelandii. Profesor komponował także utwory na uroczystość sześćdziesięciolecia panowania królowej Elżbiety II.

Jego kompozycje są wykonywane przez wiele chórów i orkiestry na rozmaitych festiwalach muzycznych, a także były transmitowane w ważnych stacjach radiowych i telewizyjnych na całym świecie. Teraz pojawi się ze swoją muzyką w Garwolinie, by zaprezentować University of Aberdeen Chamber Choir w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej 21 kwietnia. Wystąpi również Chór Villanella Szkoły Muzycznej I Stopnia pod przewodnictwem Marty Zdrajkowskiej oraz Chór Miasta Garwolina pod batutą Radosława Mitury. Centrum Sportu i Kultury zaprasza wszystkich miłośników muzyki do wzięcia udziału w tym koncercie.

 

Koncert muzyki chóralnej 

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej

21.04.2018, godz. 19:00

wstęp wolny