Lato w mieście pełne wrażeń

To już! Ostatni dzwonek, świadectwo w ręku i wakacje! Żeby nie wiało nudą, dla wszystkich pozostających w mieście Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i Centrum Sportu i Kultury mają wakacyjną ofertę zajęć. Będą zajęcia z książką, komputerem, sportowe, kulinarne, ceramiczne, wycieczki, seanse filmowe, spektakle i słuchowiska.  Trzeba się spieszyć – na zajęcia obowiązują zapisy.

W tym roku dwa ośrodki – Centrum Sportu i Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie – stworzyły wspólną ofertę dla dzieci i młodzieży na czas letniego wypoczynku. W każdym tygodniu wakacji będzie się coś działo.  Z bogatej oferty różnorodnych zajęć i spotkań każdy może wybrać coś dla siebie. Z decyzją nie można czekać długo – na większość zajęć obowiązują zapisy.

Lubię to! Oferta Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Dużo będzie się także działo w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W bloku zajęć „Lubię kulturę!” znajdą się warsztaty kreatywne, zajęcia w pracowni ceramicznej i pracowni plastycznej, zajęcia w ognisku muzycznym, warsztaty teatralne. 31 lipca na sali widowiskowej odbędzie się spektakl teatralny „Pinokio” w wykonaniu aktorów teatru Blaszany Bębenek (wstęp 5 zł). Dla młodych wielbicieli aktywności sportowych CSiK przygotowało blok zajęć „Lubię sport!”. Będą to zajęcia na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” – zarówno w wodzie, na sali fitness lub, jeśli pogoda dopisze, na świeżym powietrzu. Przez całe wakacje bilet dla dzieci i młodzieży na basen  kosztuje tylko 5 zł! Podczas letniego wypoczynku będzie także okazja, żeby zdobyć nowe umiejętności pływackie w Wakacyjnej Szkole Pływania „Garwolanka”. Fanów dwóch kółek CSiK zaprasza na dwie wycieczki rowerowe – do Miętnego i Górek, a fanów piłki nożnej – do wzięcia udziału w Wakacyjnej Lidze Piłkarskiej.  „Lubię odkrywać nowe” – pod tym zagadkowym tytułem kryje się wycieczka autokarowa do Państwowego Muzeum Etnograficznego i Muzeum dla Dzieci oraz warszawskiego ZOO, a także to, co najmłodsi lubią najbardziej – warsztaty kulinarne. Podczas warsztatów będzie okazja między innymi, żeby przyjrzeć się pracy cukiernika i kucharza w pizzerii. W lato prężnie będzie działało także Kino „Wilga”. Co tydzień w bieżącym repertuarze na dzieci będzie czekała nowa bajka, ale będzie także okazja, żeby obejrzeć dawne filmowe przeboje. 5 i 6 lipca oraz 2 i 3 sierpnia kino zaprasza na przedpołudniowe seanse   z cyklu „zobaczmy to jeszcze raz”.

Dla młodzieży: Mazurki na Mazowszu

Podczas tegorocznej akcji letniej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wraz Mazowieckim Instytutem Kultury będzie realizowało projekt kulturalny skierowany do młodzieży „Mazurki na Mazowszu”. Tematem projektu jest muzyka i taniec Powiśla Garwolińskiego. W programie zajęć będą zajęcia teoretyczne – co nieco o historii powiśla, praktyczne, czyli tańce i przyśpiewki oraz warsztaty kreatywnego pisania. Warsztaty są adresowane do osób w  13-17 lat, ciekawych świata, lubiących muzykę i chcących się czegoś ciekawego na jej temat dowiedzieć.  Udział w warsztatach rozwinie wyobraźnię muzyczną, poszerzy wiedzę na temat muzyki oraz dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Finał projektu odbędzie się w starej, drewnianej szkole w miejscowości Strych.

27 sierpnia: żegnamy lato i gramy dla Jarka!

Zakończeniem tegorocznej akcji „Lato w mieście” będzie tradycyjni piknik przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. W tym roku „Pożegnanie lata” będzie jednak wyjątkowe. Piknik jest połączony z akcją charytatywną i zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację Jarka Gałązki, który w marcu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. W akcję „Gramy dla Jarka” może się włączyć każdy – przekazując przedmioty i usługi na aukcję i loterię, przekazując fundusze na organizację wydarzenia lub propozycje do programu, a także po prostu ofiarowując swój czas – Centrum Sportu i Kultury szuka wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc podczas samego wydarzenia.

Nie tylko z książką –  oferta Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

Propozycje na lato przygotował zarówno oddział dla dzieci Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie, jak i Mediateka. Podczas wakacji z książką najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w zabawach zainspirowanych utworami Leśmiana, pracach plastycznych i zabawach w terenie. Nie zabraknie też zajęć kulinarnych, podczas których będą przyrządzane zamorskie specjały. Wielbicieli dźwięków ucieszy na pewno słuchowisko pt. „ Gdzie mieszka muzyka?”. Wakacje muszą być bezpieczne, dlatego podczas jednego ze spotkań funkcjonariusze z garwolińskiej policji przypomną dzieciom, jak zachowywać się podczas letniego wypoczynku, żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. W sierpniu biblioteka zaprasza na „Letnie BajAnia”, czyli literaturę wyświetlaną na rzutniku Ania oraz na „Niesamowite podróże”, czyli seanse filmowe w Mediatece. Tam też coś dla siebie znajdą nieco starsi uczniowie – będą zajęcia z kodowania, quizy i gry komputerowe. Dobrze także w lato śledzić facebookowy profil biblioteki – będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i ulotkach.

Zapisy na zajęcia CSiK: promocja@csik.garwolin.pl lub tel. 25 682 20 51.

Regulamin zajęć „Lato w mieście” w CSiK

Formularz zgłoszeń na zajęcia „Lato w mieście” w CSiK

Regulamin, oświadczenie rodziców/opiekunów – wycieczka do Warszawy 11 lipca 2017 r.

Zapisy na zajęcia w bibliotece: kontakt@biblioteka-garwolin.pl lub tel. 25 682 24 21