Lato w mieście – sierpień 2015

plakat_sierpien_2015-01Oto i on – sierpniowy rozkład jazdy akcji Lato w mieście. Poza kontynuacją propozycji z poprzedniego miesiąca jest też kilka nowości. Nuda idzie w odstawkę!

Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na blok zajęć dla dzieci. Poniedziałki spędzamy bardzo twórczo. 3 sierpnia będziemy bawić się w teatr, a tydzień później oddamy się pomponowemu szaleństwu. Zajęcia odbywają się w pracowniach plastycznych domu kultury lub/i przy dobrej aurze w ogrodzie.
Przez 3 pierwsze sierpniowe wtorki zapraszamy na zajęcia ruchowe do „Garwolanki”. Biegamy, gimnastykujemy się, gramy w gry zespołowe. Dzieje się naprawdę dużo.

W środę zmieniamy otoczenie i wyjeżdżamy. Już 5 sierpnia odbędzie się wycieczka z serii „Mali podróżnicy”. Tym razem zwiedzimy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zapisy trwają tylko do czwartku – 30.07, więc czas jest krótki. Zainteresowanych wyjazdem odsyłamy do sekretariatu domu kultury. Koszt wycieczki wynosi 25 zł od dziecka.
13 sierpnia natomiast odbędzie się ostatnia wyprawa rowerowa. Naszym celem będzie Unin, gdzie wspólnie się pobawimy i zrobimy ognisko.

Czwartki spędzamy pracowicie. Jesteśmy albo w ogrodzie albo w kuchni. Coś posadzimy, coś ugotujemy. Połączymy przyjemne z pożytecznym.

W czwartki zapraszamy także na basen. Strefa H²O to nowa propozycja zabaw dla dzieci. Będzie wodny balet, wariacje z piłką i makaronami. Przypominamy, że nadal trwa Wakacyjna szkoła pływania. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 10:00. Obowiązują zapisy. Fanów piłki nożnej informujemy o turnieju piłkarskim.

Przez całe wakacje działa także kino. Na życzenie widzów powtórzymy „Minionki”. Poza tym zagramy m.in. „Bystrego Billa”. Szczegółowy repertuar na naszej stronie w zakłade KINO.

W sierpniu zapraszamy dzieci na zajęcia do pracowni plastycznej: we wtorki, środy i czwartki od godziny 11 do 14:00. Jak zawsze w wakacyjnym czasie istnieje również możliwość poćwiczenia lub udoskonalenia swoich umiejętności muzycznych na instrumentach klawiszowych. W tym celu należy kontaktować się z naszym instruktorem Julianem Czaporowskim.

W wakacyjnej ofercie Centrum nie zabraknie także atrakcji dla dorosłych. Przed nami jeszcze dwa seanse filmowe z cyklu „Śmiejemy się po…”. 13 sierpnia po angielsku na komedii „Kwartet”, a 27 sierpnia we współpracy z Parafią pw. Przemieniania Pańskiego po amerykańsku na filmie „Wychodne mamusiek”. Ostatni seans wyjątkowo odbędzie się nie w parku przy „Garwolance”, a na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”. Z uwagi na to, że mrok zapada już wcześniej, zmieni się godzina seansu. Projekcje filmowe rozpoczynać będziemy o godzinie 20:00.
Kontynuujemy również cykl „Letnia nuta”. Dzięki Jazz Quartet nastrojowo w parku przy „Garwolance” zrobi się już 6 sierpnia, a 20.08 w dobry humor wprowadzi nas powszechnie znany i lubiany zespół Cegła.
Zapraszamy!

Plakat tutaj.