Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich – grupy młodzieżowe

Dwa dni teatralnych emocji już za nami. Zwycięskie teatry cieszą się miejscami na podium i nagrodami. Rękawiczka triumfuje po raz kolejny!

14 i 15 czerwca były w Garwolinie czasem wielki emocji. Teatry amatorskie z całej polski występowały na scenie sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Grupy dziecięce oraz młodzieżowe walczyły o miejsca na podium oraz nagrodę Grand Prix ufundowaną przed burmistrza miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego.

14 czerwca był czasem najmłodszych aktorów, a dzień później scenę zajęła młodzież. Jury w składzie Joanna Moro, Leszek Zduń i Sławomir Krawczyński obejrzało prezentacje dziesięciu grup dziecięcych i sześciu zespołów młodzieżowych zakwalifikowanych w wyniku eliminacji.

Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymał Teatr V za spektakl „Na białym księciu koń – remake Legalnej Blondynki”. Pierwszą nagrodę w kategorii grup młodzieżowych jury przyznało Teatrowi Rękawiczka za spektakl „Czarownice z Salem”, a dwie równorzędne drugie nagrody powędrowały do Teatru przy Fabryczce za „Szczęściarę” i teatru Scene za spektakl „Bogowie sobotniej nocy”. Gościem festiwalu był Teatr MIMO, który zaprezentował spektakl „W niemym kinie”.

Nagroda Grand Prix została fundowaną przez Burmistrza Miasta Garwolina
Tadeusza Mikulskiego. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Mazowiecki Instytut Kultury, który jest organizatorem wydarzenia.

Zobacz galerię