Nowy sezon w CSiK startuje już 13 września

Centrum Sportu i Kultury wita nowy rok szkolny w pełnej gotowości. Oferta zajęć dodatkowych ma swoje stałe punkty, ale pojawiły się także nowości i zmiany. W nowym sezonie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

– Z wielką starannością podeszliśmy do tworzenia tegorocznej propozycji sekcji stałych domu kultury. Doświadczenie minionego roku pokazało nam, jak bardzo ważny dla społeczności lokalnej jest kontakt w świecie realnym, jak bardzo potrzebne są spotkania w grupie rówieśniczej i rozwijanie własnych pasji – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury.

Już od 13 września działać będą wszystkie sekcje domu kultury i pływalni. W tym roku do oferty Centrum Sportu i Kultury wchodzi cykl edukacyjnych spotkań w kinie – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jest to projekcja filmowa połączona z krótką prelekcją dla dzieci i młodzieży z każdego poziomu nauczania (od przedszkola po szkoły średnie). Adresowana jest ona tylko grup zorganizowanych. Dla odbiorców indywidualnych CSiK zaproponowało cykl „Z wizytą w…”. To miniwyprawy w ciekawe miejsca w regionie, które odbywać się będą raz w miesiącu w soboty lub w niedzielę.

Standardowo działać będą pracownia plastyczna, ceramiki, ognisko muzyczne oraz grupy teatralne i Chór Miasta Garwolina. Z nową siłą i energią – po obostrzeniach związanych z epidemią – na środowe spotkania zaprasza Klub Seniora. Ciekawie zapowiada się także cykl Artystyczne Poranki, w ramach którego na pierwsze przedstawienie CSiK zaprasza już 22 września – wyjątkowo w czwartek i wyjątkowo o godzinie 17:30. Na scenie wystąpi Teatr Katarynka ze spektaklem „Tirti Tist w przestrzeni”.

Prężnie działać będą także sekcje sportowe Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. W programie zajęcia fitness – Power fitness i Fit lady oraz aqua fitness i joga. Od września będzie także można szlifować swoje umiejętności w szkole pływania.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć znajdują się tutaj. Można je także uzyskać w sekretariacie przy ul. Nadwodnej 1 lub telefonicznie 25 682 20 51.