Piosenka Dekady: Zaśpiewajcie z nami przeboje lat 70.!

To dekada, w której królowała Anna Jantar, śpiewała Maryla Rodowicz, swoją karierę zaczynał Zbigniew Wodecki. Na polskiej scenie muzycznej pierwsze kroki stawia Maanam, Bajm czy Budka Suflera. To właśnie lata 70. będą tematem tegorocznej edycji festiwalu „Piosenka Dekady”

W poprzednich latach uczestnicy zmierzyli się z największymi przebojami lat 90. i 80. Nie zabrakło utworów z repertuaru De Mono, Maryli Rodowicz, Hey, ONA, Renaty Przemyk czy Kayah.

Co roku chcemy przypominać inne dziesięciolecie polskiej piosenki. W tym roku uczestnicy festiwalu będą mieli okazję powrócić, a część z nich pewnie dopiero poznać, przeboje lat 70. W festiwalu „Piosenka Dekady” mogą wziąć udział: dzieci, młodzież i dorośli. Podczas przesłuchań trzeba wykonać jedną piosenkę z listy utworów obowiązkowych oraz jedną dowolną. Ważne, żeby był to przebój polskiej muzyki wydany w latach 70. ubiegłego stulecia.

Ci, którzy najlepiej zaprezentują się podczas przesłuchań będą mieli okazję wziąć udział w koncercie finałowym, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy. Po raz pierwszy w tym roku zostanie także przyznana nagroda publiczności.

Celem przyświecającym organizacji tego wydarzenia jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja polskiej muzyki, promocja młodych talentów i lokalnych wykonawców, rozwijanie talentów muzycznych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Przesłuchania festiwalowe odbędą się 9 i 10 listopada, a najlepsi wokaliści wezmą udział w koncercie finałowym 26 listopada, podczas którego będą mieli okazję zaśpiewać na żywo z towarzyszeniem zespołu festiwalowego. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Sportu i Kultury.

Więcej informacji udziela: Justyna Dybcio, e-mail: jdybcio@csik.garwolin.pl, tel. 604 108 437

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin festiwalu

Załącznik nr 1 – karta zgłoszenia

Załącznik nr 2 – lista utworów obowiązkowych