Pracownie po remoncie! Nowa przestrzeń w CSiK

Dodatkowa sala na pracownię artystyczną, nowa garderoba wraz z toaletą, wyremontowane pracownie ceramiki i plastyki, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najniższa kondygnacja garwolińskiego Domu Kultury zyskała nowe oblicze. Wszystko dzięki uzyskanemu przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowe przestrzenie będą służyć mieszkańcom i z pewnością przyczynią się do rozwoju zajęć z zakresu edukacji kulturalnej osób w różnym wieku. Pracownia plastyki, pracownia ceramiki z nowym piecem do wypału oraz zupełnie nowa pracownia artystyczna, w której odbywać się będą zajęcia teatralne, warsztaty kreatywne czy rękodzielnicze z pewnością otworzą przez uczestnikami nowe drogi rozwoju ich pasji i talentów.

– Ten remont to dla nas bardzo ważna inwestycja. Nowo powstała  pracownia artystyczna obok pracowni ceramiki i plastyki poszerza nasze możliwości prowadzenia edukacji kulturalnej, a także daje możliwość bezkolizyjnego korzystania uczestników zajęć, ze wszystkich pracowni artystycznych oraz przylegającego do nich ogrodu – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Modernizacja najniższej kondygnacji budynku Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ulicy Nadwodnej 1 objęła także remont przestronnej garderoby służącej artystom występującym na scenie Domu Kultury, pomieszczeń gospodarczych, toalet. Udało się także wybudować bezpośrednie wyjście do ogrodu, w którym w czasie letnim odbywa się wiele warsztatów i wydarzeń kulturalnych.

– Nowe wyjście jest także ważnym krokiem w celu zapewnienia dostępności naszego obiektu, a tym samym naszej oferty, osobom z niepełnosprawnościami. Dotąd niedostępna najniższa kondygnacja, w której znajdowały się pracownie oraz Galeria Kotłownia, teraz została pozbawiona wszelkich barier – podkreśla Jarosław Kargol.

Inwestycja, która swoim zakresem obejmowała generalny remont pomieszczeń: od wyburzenia ścian, poprzez wykonanie wszystkich niezbędnych instalacji, wykończenia oraz zakupu wyposażenia – kosztowała w sumie 127 096 zł. Kwota dofinansowania wyniosła 70 000 zł.

Modernizacja przeprowadzona w ramach realizacji projektu „Remont i adaptacja pomieszczeń Domu Kultury na potrzeby pracowni artystycznych wraz z zapleczem sanitarnym”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz galerię zdjęć