PROROK

PROROK

Premiera kinowa

 

12 – 15 listopada

godzina 15:10

 

 

 

Produkcja: Polska
Gatunek: Biograficzny , religijny , historyczny
Czas trwania: 120 minut
Od lat: 13
Cena biletu: 20,18 zł

Tani Poniedziałek 16 zł

 

O filmie:

„Prorok” to superprodukcja realizowana z rozmachem i zarazem debiut fabularny Michała Kondrata, którego dotychczasowe filmy zdobyły uznanie widzów na całym świecie.  Opowiada historię Prymasa Tysiąclecia, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

Rząd wszelkimi metodami próbuje zniszczyć Prymasa wraz z jego wiernymi, dążąc do całkowitej ateizacji kraju. W tym celu rozpoczyna akcję o kryptonimie „Prorok” zrzeszającą kilkudziesięciu agentów, którzy będą śledzić każdy krok Prymasa. Niezachwiana wiara i konsekwentna postawa duchownego-społecznika-stratega, a także propagowanie przez niego miłości, wolności i godności jednostki stają się prologiem do upadku komunizmu.

Film ukaże szerszej publiczności nieznane wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń historycznych, takich jak obchody milenijne czy wydarzenia z Trójmiasta z grudnia 1970 roku. Pokaże nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy.

Słowa Prymasa „Zło pokonamy tylko dobrem i prawdą” mogą stać się kamieniem węgielnym w budowaniu nowego ładu i porządku moralnego.

Dzisiejszy świat oparty na audiowizualnej kulturze potrzebuje dobrych filmów. Dobry film to najlepsze narzędzie, by zmieniać serca ludzi!

Zwiastun filmu :