ROCKETMAN

ROCKETMAN

21 – 25 czerwca

godzina 20:00

 

Produkcja: W.B
Gatunek: Muzyczny , dramat
Czas trwania: 123 minuty
Od lat: 15 /napisy/
System wyświetlania : Projekcja cyfrowa
Cena biletu: 18,16zł

Tani poniedziałek 14zł

 

 


O filmie:

„ROCKETMAN”  czyli oszałamiająca, muzyczna historia o życiu ELTONA JOHNA.

ELTON JOHN to niewątpliwie jedna z największych gwiazd muzyki pop. Wydał aż 31 albumów, sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów. Jest laureatem sześciu nagród Grammy, czterech Brit Awards, Złotego Globu, Nagrody Tony oraz Oscara za piosenkę „Can You Feel the Love Tonight?”, którą nagrał na potrzeby ścieżki filmowej do animowanego „Króla Lwa”. W 1996r. Królowa Elżbieta przyznała mu Order Imperium Brytyjskiego, a w 1998 roku szlachectwo za promocję kultury brytyjskiej w świecie.

Film „ROCKETMAN” przedstawia podróż, jaką odbył nieśmiały, niezbyt urodziwy chłopak o mało przebojowym imieniu i nazwisku REGINALD DWIGHT (bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko ELTONA JOHNA) do statusu supergwiazdy. „ROCKETMAN” nie jest jednak typową filmową biografią, bo jak powiedział sam ELTON „nie chcę żeby ten film był zwykłą biografią, bo przecież moje życie takie nie jest!”. Dlatego „ROCKETMAN” to ekscytująca muzyczna wyprawa ukazująca barwne życie artysty, w którym było miejsce nie tylko na bogactwo, blichtr, przeboje, spektakularne kostiumy i występy, ale i skandale, problemy z uzależnieniami, osobiste dramaty i przede wszystkim na największą miłość życia czyli muzykę.

Cała historia okraszona jest uwielbianymi piosenkami ELTONA JOHNA, które w filmie zupełnie sam wykonał wcielający się w tytułową rolę TARON EGERTON. Obok TARONA, znanego szerokiej publiczności z filmów „KINGSMAN” w obsadzie pojawiają się też:

– JAMIE BELL (pamiętny Billie Elliot) jako Bernie Taupin, największy przyjaciel ELTONA i autor większości tekstów do jego piosenek

– RICHARD MADDEN (Rob Stark z „Gry o tron”) jako John Reid, menadżer i partner ELTONA w latach 70.

– BRYCE DALLAS HOWARD („Jurassic World”) jako Sheila Dwight, matka ELTONA