Srebro dla Wilgi Garwolin w jubileuszowym turnieju im. Jana Piesiewicza

Po raz drugi w historii Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza drużyna Wilgi Garwolin zagrała w finale. W jubileuszowej edycji turnieju piłkarze z rocznika 2005 zajęli drugie miejsce. Tegorocznymi zwycięzcami zostali zawodnicy Stali Mielec, a trzecie miejsce zajęła Pogoń Siedlce.

Pierwszy Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza odbył się w 2003 roku. Przez 15 lat wzięło w nim udział ponad 100 drużyn z całej Polski, ponad 1000 zawodników, z których wielu rozpoczęło w ten sposób swoją piłkarską karierę. Turniej nosi imię Jana Piesiewicza, samorządowca, człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Przyczynił się między innymi do rozbudowy szpitala i budowy hali sportowej.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja turnieju odbyła się 9 i 10 grudnia na hali przy Żwirki i Wigury. Wzięło w niej udział 8 drużyn. gospodarze turnieju Wilga Garwolin oraz Stal Mielec, Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Pogoń Siedlce, TOP 54 Biała Podlaska, Korona Kielce i GKS Katowice. Walka o punkty i wyjście z grupy, a później o miejsca na podium była zacięta i trwała do ostatnich sekund spotkań. Młodzi piłkarze, urodzeni w 2005 roku, na boisku wykazali się ogromny zaangażowaniem.

Świetnie poradzili sobie gospodarze turnieju. Wilga Garwolin w sobotę wygrała oba mecze, a w niedzielę zremisowała z Pogonią Siedlce. Do rozstrzygnięcia tego, kto zagra w finale potrzebne były rzuty karne, w których piłkarze Wilgi okazali się lepsi. W turnieju gospodarze musieli uznać jedynie wyższość Stali Mielec, z którą przegrali dwukrotnie – w fazie grupowej 2:4 i w finale – 1:5. Po raz drugi w historii turnieju Wilga Garwolin zagrała w finale i po raz piąty stanęła na podium.

Królem strzelców został Karol Kilian (Stal Mielec), najlepszym bramkarzem – Ernest Zbiedź (Pogoń Siedlce), najlepszym zawodnikiem turnieju – Mateusz Wójcik (Stal Mielec), a najlepszym graczem wśród gospodarzy – Maciej Zięcina.