Święto Kobiet: o nich, dla nich i z nimi!

W centrum wydarzeń i przeżyć – Dzień Kobiet świętowany na wiele sposobów: muzycznie, sportowo, niespiesznie, z kwiatami i tortem, z dobrym słowem i miłymi niespodziankami. Tak było w niedzielę 8 marca w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Niedzielne świętowanie rozpoczął koncert z kobietami w roli głównej. W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpiły uczennice oraz absolwentki szkoły wokalno-aktorskiej Best Vocal Studio w niezwykle kobiecym repertuarze. Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zaśpiewały: Aleksandra Tudek, Wiktoria Piorun, Aleksandra Narojczyk, Kamila Figielska, Apolonia Oskroba, Alicja Sawicka, Małgorzata Przybysz,

Izabela Krawczyk, Izabela Bożek, Patrycja Woźniak, Weronika Liszewska. Było lirycznie i energetycznie. Można było usłyszeć między innymi utwory: „Damą być”, „Okularnicy” czy „Nie ma jak pompa”. Młode artystki zaprezentowały publiczności nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również aktorskie. Koncert przygotowała Aurelia Luśnia-Stankiewicz.

Życzenia wszystkim kobietom złożyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol. Po koncercie była okazja do rozmowy przy kawie i herbacie. Słodką niespodziankę w postaci tortu ufundowało Miasto Garwolin.

Garwolanka jest kobietą!

Wieczorową porą Pływalnia Miejska “Garwolanka” już po raz kolejny zorganizowała Ladies Night. Od godziny 20:00 w obiekcie mogły przebywać tylko kobiety. Specjalnie z okazji ich święta odbyły się zajęcia pokazowe z aqua fitnessu, jogi oraz lekcje z instruktorem na siłowni. Niektóre panie wybrały swobodne pływanie w basenie sportowym lub relaksujące kąpiele w jacuzzi. Na wszystkie uczestniczki w holu pływalni czekały pyszne i zdrowe przekąski serwowane przez Zdrowe Garwo oraz koktajle przygotowane przez Centrum Sportu i Kultury. O 21:30 odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród. Sponsorami upominków byli: Zdowe Garwo, Gabinet Masażu “Ciepły Dotyk”, Salon Kosmetyczny “Finezja”, Sklep z modną odzieżą Urzekająca, Lodziarnia Amarante oraz Urząd Miasta Garwolina. Słodkim zakończeniem Dnia Kobiet była degustacja pysznego tortu.

Nie tylko 8 marca

Świętowanie w Centrum Sportu i Kultury trwało już od kilku dni. Wszystko rozpoczęło się 4 marca „Dniem Kobiet w szpilkach” w Kinie Wilga. W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaśpiewał Robert Moskwa. Aktor wystąpił ze specjalnym koncertem pt. „Jak on śpiewa”. Był czas na wspólne zdjęcia i chwilę rozmowy z artystą. Nie mogło także zabraknąć kulinarnych przysmaków oraz prezentów.

Koncert kobiet z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów ogniska muzycznego to już tradycja. Każdego roku uczniowie Juliana Czaporowskiego wygrywają dla swoim mam, babci i sióstr najpiękniejsze melodie, prezentując jednocześnie swoje nowo zdobyte umiejętności w grze na instrumentach klawiszowych.

Zdjęcia z wydarzeń są dostępne na profilach facebookowych Centrum Sportu i Kultury oraz Kina Wilga