Święto tańca w Garwolinie

Odliczamy czas do dwóch roztańczonych dni w Garwolinie! Taneczne Grand Prix Polski odbędzie się w dniach 17-18.03 w hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Galę poprowadzi Iwona Pavlović.

Grand Prix Polski to druga co do wielkości po mistrzostwach Polski impreza taneczna w naszym kraju. Głównym organizatorem wydarzenia jest Studio Ruchu Kordaszewscy, które w tym roku świętuje 10. rocznicę swojej działalności. W ramach Grand Prix odbędzie się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Garwolin 2018 i II Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego Garwolin 2018. Sobotnią galę wieczorną poprowadzi znana wszystkim z telewizyjnych programów tanecznych Iwona Pavlović.

Organizatorzy szacują, że Grand Prix Polski i Ogólnopolski Turniej Tańca Garwolin 2018 przyciągnie do Garwolina około 500 par z całej Polski. W niedzielę między godz 8:00 a 14:00 hala na Al. Żwirki i Wigury przywita najmłodszych wychowanków Studia Ruchu Kordaszewscy. W tej części turnieju swoje umiejętności pokaże ponad 400 młodych tancerzy.

Wydarzenie uświetni artysta cyrkowy Daniel Chlibiuk – trener oraz członek zarządu Fundacji Sztukmistrze. Cyrkiem trudni się od 12 lat – jest dla niego pasją oraz sposobem na życie. Artysta zajmuje się głównie akrobatyką na kole Cyra, akrobatyką partnerską oraz żonglerką. Na swoim koncie ma wiele występów w Polsce oraz za granicą.

Kolejną atrakcją turnieju w Garwolinie 17-18 marca jest Piotr „Stiff” Stefański. Jest to uznany muzyk ze Skarżysko-Kamiennej, lider zespołu S.I.E czyli Studium Instrumentów Etnicznych. Grupa podróżuje po Polsce i Europie koncertując, robiąc warsztaty i akcje performatywne. Wykonują muzykę określaną jako psychofolk. Łączą transowość, liryczne teksty i minimalizm. Udało się im wymyślić coś nowego, o co we współczesnej muzyce trudno. Grają na instrumentach etnicznych różnych kultur, głownie na bębnach.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie