Świętuj z nami! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2017

To wielkie, coroczne święto wszystkich mieszkańców Garwolina i całego powiatu garwolińskiego. W programie wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, sportowych i atrakcji dla dzieci. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Ewelina Lisowska. Rezerwujcie czas 17 i 18 czerwca!

Tradycyjnie w trzeci weekend czerwca odbędą się Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, choć wydarzenia towarzyszące rozpoczną się już w najbliższą sobotę i potrwają do 20 czerwca. W bogatym programie święta miasta i powiatu każdy znajdzie coś dla siebie.

Gwiazdą wieczoru Ewelina Lisowska

Tegorocznym koncertem finałowym będzie występ artystki młodego pokolenia – Eweliny Lisowskiej. Swoją karierę zaczynała jako wokalistka post hardcore’owego zespołu Nurth, ale dopiero udział w telewizyjnych muzycznych talent show pozwolił jej wypłynąć na szerokie wody polskiego rynku muzycznego. Na swoim koncie ma cztery albumy i kilkanaście nagród. Popularność przyniósł jej między innymi przebój „W stronę słońca” – do usłyszenia na żywo już 18 czerwca o godzinie 21:00.

Do słuchania i do tańca!

Miłośnicy muzyki będą mieli w czym wybierać. W niedzielne popołudnie na scenie amfiteatru wystąpi także z programem rozrywkowym Orkiestra Dęta OSP Garwolin, a uczennice Best Vocal Studio zabiorą publiczność w podróż śladami największych przebojów zespołu Abba. O godzinie 20:00 garwolińską publiczność porwie do tańca zespół Discountry –  międzynarodowa grupa znanego brytyjskiego artysty Jimiego Ogdena, którego wielbiciele majsterkowania znają na pewno z programu telewizyjnego „Rzeczy Od-Nowa”. Jimi odnawia w nim stare przedmioty, przyjdźcie sprawdzić, jak świetnie daje nowe życie muzyce country. Ci, którzy chcieliby potańczyć, powinni w sobotni wieczór zawitać do Long Beach na Kwadracie. Tam od godziny 20:00 będzie można zaszaleć na parkiecie z DJ, promotorem kultury latino w Polsce, prezenterem radiowym min. Jazz Radio, Radio Pin czy RDC – Ed Szynszylem.

Dużej dawki dobrych dźwięków dostarczy publiczności także Szkoła Muzyczna I stopnia podczas swoich koncertów 13, 19 i 20 czerwca

Zabawa na okrągło

Na okrągło, czyli na rowerze, rolkach, hulajnogach i deskorolkach! Centrum Sportu i Kultury w sobotnie popołudnie zaprasza rodziców i dzieci do wspólnego aktywnego spędzenia czasu podczas pikniku rodzinnego „Zabawa na okrągło”. Początek o 16:45 na parkingu Tesco (ul. Kościuszki). To stamtąd ruszy II Garwolińska Masa Krytyczna, która główną ulicą Garwolina przejedzie na Tereny Rekreacyjne Zarzecze. Tam od 17:00 będą czekały na wszystkich różne atrakcje – konkursy na najbardziej stylowego cyklistę, rolkarza, deskorolkarza, konkurencje sportowe dla małych, średnich i dużych, gry i zabawy językowe z Helen Doron, ”Markowe” rowery do kolorowania i inne zabawy plastyczne, a dodatkowo darmowy plac zabaw – dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, basen z piłeczkami, i eurobungee.

W niedzielę także nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. O godzinie 15:00 przy małej scenie na Zarzeczu będzie można obejrzeć spektakl plenerowy „Zielona wyspa pirata Pifpafa”, a po nim krakowscy artyści porwą dzieci do wspólnej zabawy.

Aktywnie, na sportowo!

Wszystkim wielbicielom aktywności fizycznej polecamy wydarzenia sportowe odbywające się w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Największym z nich będzie bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. 18 czerwca punktualnie o 12:00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego na 10 km, a chwilę później ci, którzy zmierzą się z dystansem 2 km. Ten krótszy bieg dedykowany jest całym rodzinom – to świetna okazja, by wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić, a przy okazji wesprzeć akcję społeczną „AVON Kontra Przemoc”. Ci, którzy lubią biegać, ale za piłką, mogą wziąć udział w mistrzostwach w tenisie ziemnym. Amatorzy sportów z użyciem rakiet mogą także powalczyć w turnieju badmintonowym. Jest też coś dla kibiców – w niedzielę na hali sportowej będzie można także podziwiać półfinały i finał Garwolińskiej Ligi Koszykówki.

Święto Teatrów Amatorskich i 5 lat Teatru O!Mamy

Prawdziwa uczta teatralna szykuje się w niedzielne popołudnie. Na deskach Domu Kultury wystąpi aż 5 zespołów teatralnych – Teatrzyk Czary-Mary, Teatr Tymczasem, Teatr Mała Rękawiczka, Teatr Rękawiczka i Teatr O!Mamy, który obchodzić będzie swoje 5. urodziny. Z tej okazji o godzinie 17:00 publiczność będzie miała okazję obejrzeć jeszcze raz pierwszy spektakl teatru „Kawiarnia pod czarną wdową”. Po nim na salę wjedzie jubileuszowy tort i pączki. Święto Teatrów Amatorskich rozpocznie się o godzinie 14:00 występem  Teatrzyku Czary-Mary. Ostatnim spektaklem ( godz. 19:15) będą „Kawałki męskie i żeńskie”.

Wszystkie oblicza tańca

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to także doskonała okazja do prezentacji tego, co dzieje się w mieście przez cały rok. Podczas tegorocznych obchodów będzie można zobaczyć kilka pokazów tańca. W niedzielę na Zarzeczu wystąpią dzieci ze szkoły Dance Now, uczniowie szkoły tańca Studio Ruchu Kordaszewscy oraz Street Dance Studio, które także w tym roku obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Wielka gala kończąca tegoroczny rok pracy w Street Dance Studio oraz urodziny szkoły odbędą się w sobotę, 17 czerwca, w sali widowiskowej Domu Kultury.

Pełny program obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego dostępny jest na plakatach.