Teatr Mała Rękawiczka na podium!

Pierwszy dzień Finału 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich już za nami. Grupy dziecięce wystąpiły na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jurorzy docenili spektakl „Szlaban” w wykonaniu Małej Rękawiczki.

10 grup teatralnych zaprezentowało swoje umiejętności podczas finału 14 czerwca. Spektaklom przyglądało się jury w składzie: Joanna Moro, Sławomir Krawczyński, Leszek Zduń. Po całym dniu teatralnych wrażeń nadszedł czas na ogłoszenie wyników finału. Pierwszą nagrodę wywalczył sobie Teatr A CO! za spektakl „Pani Lampa”. Za scenariusz odpowiedzialna była Malina Prześluga, za reżyserię, choreografię i scenografię – Ela Pienkowska. Drugie miejsce przypadło za spektakl „Szlaban” garwolińskiemu Teatrowi Rękawiczka, który prowadzi Izabela Rękawek. Trzecią pozycję na podium zajął Teatr Inspiracje za „Gimnastykę dla języka”. Opiekunkami grupy są Halina Filemonowicz i Magda Donoch.

15 czerwca to drugi dzień finału 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Tym razem wystąpią grupy młodzieżowe. Centrum Sportu i Kultury zachęca wszystkich do oglądania występów w sali widowiskowej i kibicowania garwolińskiemu Teatrowi Rękawiczka, który powalczy o nagrodę z przedstawieniem „Czarownice z Salem”. Po ogłoszeniu wyników wystąpi gość Festiwalu – Teatr MIMO ze spektaklem „W niemym kinie”. Wstęp wolny.

protokół z posiedzenia jury: Image150618090223

zobacz galerię