Teatr marionetkowy razy dwa! W niedzielę na Zarzeczu

Czerwony Kapturek oraz Tymoteusz odwiedzą Garwolin. 17 czerwca na „Zarzeczu” dzieci będą skakać z radości dzięki Teatrowi Barnaby! W ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbędą się dwa plenerowe spektakle dla najmłodszych.

Teatr Barnaby to autorska scena marionetkowa oraz pracownia marionetek założona w czerwcu 2014 r. W ramach projektu powstało wiele przedstawień lalkowych: „Czerwony Kapturek”, „Kot w Butach”, „Bałwanek i gorący piecyk”, „ Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na Świecie”, „Rockandrollowy kot w butach”, „Zielona woda”. Teatr Barnaby współpracuje z licznymi instytucjami kultury w Polsce i bierze udział w wielu festiwalach teatralnych m.in „Feta” Gdańsk, „Ulicznicy” Gliwice, „Rozbójnicy” Elbląg. W Garwolinie będzie można zobaczyć dwa przedstawienia w klasycznej technice marionetkowej. „Czerwony Kapturek” to historia, której nikomu nie trzeba przypominać. Babcia jest chora i trzeba jej zanieść lekarstwa. Tylko co ze złym wilkiem? Czy Czerwony Kapturek dotrze do babci? Aby się tego dowiedzieć trzeba się pojawić na Dniach Garwolina. Podczas spektaklu Teatru Barnaby dzieci zobaczą oryginalną scenę pacynkową i ręcznie wykonane lalki. Po przedstawieniu najmłodsi będą mogli sami spróbować swoich sił w roli lalkarza.

„Tymoteusz wśród ptaków” to jeden z sześciu utworów teatralnych napisanych przez Jana Wilkowskiego – wybitnego reżysera, dramatopisarza, aktora i pedagoga. Tymoteusz jest jeszcze małym misiem, ale mimo to ma już na swoim koncie wiele przygód. Tym razem Tymek znajdzie w lesie porzucone kukułcze jajo i postanowi je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza nie spodoba się ten pomysł, gdyż wysiadywanie jajek nie jest zajęciem dla misiów. Jednak nasz bohater postawi na swoim. A co dalej stanie się z jajkiem? Przekonajcie się sami!

Przedstawienia odbędą się w niedzielę 17 czerwca na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” (obok placu zabaw). Będą to spektakle plenerowe przeznaczone dla dzieci i rodziców. Wstęp wolny.
Godz. 16:00 – spektakl „Tymoteusz wśród ptaków”
Godz. 19:00 – spektakl „Czerwony Kapturek”