Teatr w plenerze – „trAdycja” Rękawiczki

Aktorzy Teatru Rękawiczka zaprezentują niecodzienny spektakl plenerowy! 20 maja podczas Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina będzie można zobaczyć przedstawienie pt.: „trAdycja” w reżyserii Izabeli Rękawek.

Spektakl plenerowy „trAdycja”, to podróż z biegiem rzeki, której fale osłaniają dawne historie małego leniwego miasteczka zawieszonego gdzieś w czasie i przestrzeni. Życie mieszkańców porządkują tu niezmienne tradycje, nienaruszalne wartości i zasady. Pewnego dnia rzeka jednak znika aby pojawić się w zupełnie innym miejscu. Zmienia kierunek, odkrywa jedne tajemnice, zakrywając inne. Już nic nie jest pewne, oczywiste, znajome. Codzienne czynności, to teraz tajemnicze rytuały, mieszające się ze snami i marzeniami. Rzeczywistość staje się odrealniona. Miasteczko przemienia się w Weronę przedzieloną rzeką niczym murem, dzielącym mieszkańców na lepszy i gorszy sort. Pranie koszul staje się zarzewiem konfliktu rodem z Szekspira, a rozwieszone na sznurach prześcieradła opowiadają miłosne sekrety. Welon Panny Młodej opowiada o skutkach małżeństwa a zamieszkujące w kurniku kury kryją w swych sercach marzenia o sławie i wielkości. Na tym niecodziennym tle rozkwita miłość miedzy dwojgiem młodych, którzy, jak to bywa, żyją tylko sobą. W finale młodość spotyka się ze starością, rewolucja z tradycją, miłość z małżeństwem. Co będzie dalej? Panta rhei.

Spektakl zrealizowany został w ramach projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury „Inspiracje”.Reżyserią spektaklu zajęła się Izabela Rękawek, za ruch sceniczny, scenografię i wykonanie odpowiadają aktorzy Rękawiczki: Alicja Gazda, Anna Gontarz, Kacper Kęsik, Monika Korneluk, Piotr Kujda, Michał Lasocki, Agnieszka Majsterek, Paweł Mazurek, Natalia Michalczyk, Magda Piesio, Danuta Piłka, Julia Pliwka, Bartek Rękawek, Katarzyna Rękawek, Dominik Sabat, Natalia Sobór, Daria Zając, Jarek Szarek,Elżbieta Szykowna, Michał Szczypek, Joanna Tudek, Aleksandra Winek, Daria Wojciechowska, Maciej Wojtecki, Daria Zając, Aleksandra Zajączkowska, Jakub Zalewski, Zuzanna Ziółek.

Reżyseria: Izabela Rękawek

Opieka artystyczna: Bartłomiej Ostapczuk

Produkcja: Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

20 maja 2018 r. (niedziela)

ul. Senatorska (Starówka Garwolińska)

Godz. 16.00

Wstęp wolny