TWÓJ VINCENT

TWÓJ VINCENT


 14 grudnia (czwartek)

godzina 18:00

 

„Absolutne arcydzieło obrazu i dźwięku” Polski film , który podbija Świat.

Pierwszy w historii kina ręcznie malowany film animowany „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana znalazł się na liście 26 filmów, które powalczą o nominację do Oscara w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

 

Produkcja: Polska , W.B
Gatunek: Dramat , animacja
Czas trwania: 95 minut
Od lat: 15 /dubbing/
System wyświetlania : Projekcja cyfrowa
Cena biletu: 17,15 zł

 O filmie:

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

zwiastun filmu :