V Triathlon Garwoliński – Garwolin na podium!

Z każdym rokiem Triathlon Garwoliński cieszy się większą popularnością – udział biorą zawodnicy z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy w kategorii open na podium stanął mieszkaniec powiatu garwolińskiego – Łukasz Biernacki zajął 3. miejsce.

Pogoda nie sprzyjała, jednak chmury i wiatr nie odstraszyły zawodników! Ponad 100 osób wystartowało 30 czerwca w Parku Wodnym „Mamut”. Najpierw śmiałkowie przepłynęli 750 metrów, następnie przejechali 20 km na rowerze i przebiegli 5 km. Start, meta i strefa zmian znajdowały się w Parku Wodnym “Mamut” w Rębkowie. Trasa rowerowa prowadziła do Huty Garwolińskiej, a bieg odbył się drogami serwisowymi przy obwodnicy.

Oprócz kategorii open kobiet i mężczyzn, zawodnicy rywalizowali także w kategoriach wiekowych, a mieszkańcy powiatu garwolińskiego – w klasyfikacji powiatowej. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki. Na podium w kategorii mężczyzn stanęli: Michał Lech (I miejsce), Marcin Niedźwiecki (II miejsce) oraz mieszkaniec powiatu garwolińskiego Łukasz Biernacki (III miejsce). Wśród kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Kochaniec-Matuszak, drugie Agnieszka Maniecka, a trzecie Aleksandra Rogala. W klasyfikacji powiatu garwolińskiego pierwsze miejsce zajął Łukasz Biernacki, drugie Sebastian Szyszka, natomiast trzecie miejsce wywalczył Kamil Zawadka. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim którzy wzięli udział w zawodach!

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Park Wodny „Mamut”, Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” i Stowarzyszenie „Truchtacz.pl”.