Zbieramy kilometry – podsumowanie akcji

556 kilometrów pokonali łącznie uczestnicy akcji „Zbieramy kilometry na Dzień Flagi”. 2 maja przez cały dzień mieszkańcy Garwolina i okolic mieli okazję wziąć udział w zabawie zorganizowanej przez Centrum Sportu i Kultury. Każdy, kto chciał aktywnie spędzić Dzień Flagi miał szansę wygrać karnety na siłownię lub basen.

Każdy uczestnik zabawy mógł pochwalić się dystansem pokonanym przez siebie na rowerze, na rolkach, spacerując lub biegnąc. Wystarczyło pod postem konkursowym na Facebooku umieścić swój wynik z dowolnej aplikacji biegowej. W akcji wzięło udział 26 osób, nie osiągnięto zatem celu (100 uczestników), jednak zgodnie z zasadą, że nie liczy się ilość, lecz jakość, można uznać akcję za sukces. Uczestnicy zabawy pokonali łącznie 555,93 kilometra, czyli tyle, ile wynosi odległość w linii prostej pomiędzy Garwolinem a Wiedniem!

Bieganie wybrały 3 osoby, z czego najdalej pobiegł Paweł Ostałowski -12 km. Spacerowało 8 osób, a największy dystans pokonał Zenon Michalik – 24,5 km. Rolki założyła jedna osoba – Marta Bogusz przejechała 10,24 km i tym samym zwyciężyła w tej kategorii. Największą popularnością cieszył się rower – 14 osób przejechało na dwóch kołach łącznie 447,5 km, a mistrzynią w tej kategorii okazała się Sylwia Stoń z wynikiem 110 km.

Na wszystkich czterech zwycięzców czekają nagrody w postaci miesięcznych karnetów na siłownię lub basen w Pływalni Miejskiej Garwolanka oraz gadżety CSiK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy!