Teatr Tymczasem

Teatr Tymczasem działa przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od 2012 roku. Historia teatru jest zaprzeczeniem nazwy. Powstały na potrzebę chwili teatr, przetrwał próbę czasu. Dzieci miały być w grupie tymczasowo. Chodziło o przygotowanie przedstawienia na obchody rocznicy powstania lokalnego stowarzyszenia. Stało się inaczej – młodzież została. Na początku na miesiąc, potem na rok, a od 2012 r. jako sekcja stała CSiK.

Członkowie grupy to przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej. Ci, którzy tworzyli teatr wcześniej, są już studentami. Wspólnie bawią się, grają, tworzą oraz odkrywają siebie i innych.

Grupa ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich między innymi: Srebrna Maska II stopnia na XVIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Siedlcach za spektakl “Puszyste i puchate” (2013 r.), II nagroda na XIV Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Ciechanowie za spektakl “Alicja w poszukiwaniu siebie” (2014 r.), I nagroda na Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych Teatralia w Warszawie za spektakl “Alicja w poszukiwaniu siebie” (2015 r.), Grand Prix im. Bogusza Bilewskiego na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna za spektakl “Alicja w poszukiwaniu siebie” (2015 r.), I nagroda za najlepszy spektakl na 43. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Rypińska Wiosna Teatralna za spektakl “Dajcie sobie spokój z człowiekiem (2016 r.).

Aktorzy teatru biorą udział w wielu lokalnych wydarzeniach artystycznych i warsztatach ogólnopolskich. Występowali na Wędrującym Festiwalu Sztuki  Karawana 2016, przygotowali przedstawienie z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W czasie koncertu „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” Teatr Tymczasem wystąpił razem z Maciejem Miecznikowskim (2017).

Instruktor: Małgorzata Walenda

Czas: sobota, godz. 10:00

Miejsce: sala widowiskowa CSiK, ul. Nadwodna 1

Wiek uczestników: dzieci, młodzież

Koszt: 40 zł/miesięcznie

Zapisy i płatności: sekretariat CSiK, ul. Nadwodna 1, tel. 25 682 20 51, email: sekretariat@csik.garwolin.pl

Regulamin uczestnictwa w sekcjach stałych CSiK w czasie epidemii COVID-19