79 lat po bombardowaniu – zobacz rekonstrukcje historyczną

8 września przypada 79. rocznica bombardowania Garwolina. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w piątek 7 września. W programie uroczystości wspólna modlitwa, wystawa zdjęć, wspomnienia i rekonstrukcja wydarzeń historycznych z czasów wojny.

Obchody rocznicowe rozpoczną się w piątek o godzinie 17:30 w kolegiacie, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych w czasie bombardowania mieszkańców Garwolina i wszystkich ofiar II wojny światowej. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie na Skwerku Solidarności.

Widowiskową i z pewnością mocno oddziałującą na emocje odbiorców będzie rekonstrukcja historyczna w wykonaniu Radzyńskiego Stowarzyszenia Kawaleryjskiego z gościnnym udziałem Teatru Rękawiczka, Klubu Seniora w Garwolinie i mieszkańców. Aktorzy na jednej z ulic przy Skwerze odtworzą rzeczywistość wojenną.

Po rekonstrukcji odbędzie się prezentacja wspomnień mieszkańców oraz filmu z okresu okupacji niemieckiej. Przez cały dzień w centrum miasta będzie można oglądać wystawę zdjęć Garwolina z czasów II wojny światowej.

Do udziału w uroczystościach zapraszają władze samorządowe, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal Garwolin.org.