Bieg „AVON kontra przemoc”

„AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to największe wydarzenie sportowe w powiecie garwolińskim, które zyskało ogromną popularność i sympatię wśród mieszkańców – zarówno tych, którzy biegną, jak i tych, którzy kibicują. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie, a jego sponsorem jest Avon Operations Polska.

Blisko 7 tysięcy zawodników na 2 biegowych trasach. Ponad 123 tys. zł przekazane na walkę z przemocą. Tak w liczbach wygląda 10 edycji biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

Co roku, uczestnicy mają do wyboru dwie trasy. Bieg główny na dystansie 10 km, a także 2-kilometrowy Bieg Rodzinny, w którym każdy może wziąć udział – bez względu na wiek i przygotowanie sportowe.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie” jest wyjątkową imprezą sportową, ponieważ jej celem jest nie tylko promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem przemocy domowej. Część dochodów uzyskanych ze sprzedaży pakietów zostaje przekazana na wsparcie Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na  sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest ofiarom przemocy oraz na organizację szkoleń dla instytucji państwowych i prywatnych.

Kampania „Avon Kontra Przemoc” prowadzona jest od 2008 roku w ponad 50 krajach świata w tym Polsce. Od 2011 roku partnerem Avon jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, w którym Avon przekazuje środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar przemocy w rodzinie. Dzięki wsparciu od Avon, „Niebieska Linia” pomogła dotychczas ponad 20 tysiącom osób. Działanie takich poradni jest kluczowe, ponieważ zwykle ofiary przemocy domowej milczą na temat tego, co dzieje się w ich domu. Boją się informować służby o stosowanej wobec nich przemocy, zazwyczaj z obawy przed wstydem.

Od listopada 2019 roku działa także  pierwsza w Polsce aplikacja wspierająca ofiary przemocy – Avon Alert, założona wspólnie z Fundacją Feminoteka. Jej celem jest ułatwienie zgłaszanie przypadków przemocy, do których dochodzi w najbliższym otoczeniu. Tylko w ubiegłym roku z Avon Alert skorzystało już około 46 tysięcy osób.

Więcej informacji o biegu na stronie www.bieg.truchtacz.pl oraz na profilu www.facebook.com/AVONKontraPrzemoc