Chór Miasta Garwolin

Chór Miasta Garwolina powstał w 2007 roku z inicjatywy Dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie – Jarosława Kargola. Głównym zadaniem, jakie zespół stawia sobie za cel, jest przede wszystkim promocja muzyki chóralnej w swoim środowisku, a także reprezentowanie miasta Garwolina na koncertach, konkursach i festiwalach organizowanych w kraju i zagranicą.

Jednym z pierwszych wyróżnień dla chóru było zdobycie w styczniu 2008 roku II miejsca w wyniku głosowania publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu. Chór także brał udział w Wieczorach Muzyki Chóralnej w Krzemieńcu na Ukrainie (2008) oraz Międzynarodowym Festiwalu Laudate Dominum w Wilnie na Litwie (2013). Chór koncertował również w Warnie w Bułgarii podczas Międzynarodowych Spotkań Chóralnych.

Inne osiągnięcia chóru :
– Srebrny Medal na XXXVIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Ołomuńcu (Czechy) w roku 2010
– Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym – Ohrid Choir Festiwal 2011 w Macedonii.
– I miejsce podczas Mazowieckich Eliminacji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (grudzień 2011)
– II miejsce podczas finału Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w kat. Chóry ( styczeń 2012)
– II miejsce w kat. Interpretacji Muzyki Katalońskiej w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Cançó Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii (wrzesień 2012)
– I miejsce w kat. Interpretacji Muzyki Sakralnej w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Cançó Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii (wrzesień 2012)
– Srebrne Pasmo na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (styczeń 2013)
– I miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie” Wiśniew( styczeń 2014)
– Złote Pasmo na IX Festiwalu Muzyki Chóralnej Mater Misericordie w Ząbkach (czerwiec 2014)

-Srebrny medal na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prevezie w Grecji (2017)

-Srebrny dyplom na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Pałacu Branickich Białymstoku

Założycielem i dyrygentem chóru jest Radosław Mitura

Radosław Mitura – absolwent Wychowania Muzycznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Działalność chóralną rozpoczął prowadząc z sukcesami zespoły w parafiach w Garwolinie, Warszawicach oraz Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Z tym ostatnim zespołem zdobył również wiele cennych wyróżnień oraz koncertował w Polsce, Niemczech, Białorusi, Turcji i Finlandii. Jest współtwórcą i autorem Międzynarodowych Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie, których odbyły się już cztery edycje. W roku 2011 odznaczony wspólnie z chórem tytułem: Zasłużony Dla Powiatu Garwolińskiego.

Kontakt z dyrygentem: 661 127 071