81. rocznica bombardowania Garwolina

8 września 1939 roku. Jedna z najważniejszych i zarazem najtragiczniejszych dat w historii Garwolina – rocznica zbombardowania miasta. Jak co roku uczcijmy pamięć mieszkańców, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Tegoroczne obchody 81. rocznicy bombardowania Garwolina rozpoczną się 6 września. Twórcy portalu Garwolin.org zapraszają na spacer historyczny ulicami Garwolina. Będą zdjęcia, wspomnienia i historie związane z bombardowaniem Garwolina oraz okresem okupacji niemieckiej. Spacery odbędą się w niedzielę – o godzinie 12:00, 14:00 i 16:00. W każdym z nich będzie mogło wziąć udział 15 osób.

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać poprzez SMS na numer tel. 515 446 098 (w SMS podajemy nazwisko, liczbę osób i godzinę spaceru) Start z izby pamięci na Senatorskiej 39. Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

8 września, w rocznicę bombardowania miasta, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza do obejrzenia wystawę historycznych fotografii przedstawiających Garwolin w czasie bombardowania oraz podczas II wojny światowej. Zdjęcia zostaną wyeksponowane na Skwerze Solidarności. Będzie można je oglądać przez cały dzień.

Wieczorem, o godzinie 18:00, w kolegiacie Przemieniania Pańskiego w Garwolinie zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Garwolina.

Na obchody 81. rocznicy bombardowania Garwolina zapraszają Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” oraz Garwolin.org.