Artystyczne poranki – coś więcej niż teatr!

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wracają „Artystyczne poranki”, czyli cykl niedzielny spotkań ze sztuką przygotowany specjalnie dla dzieci i ich rodziców. W sezonie 2018/2019 wrócą uwielbiane przez garwolińską publiczność teatry. Będę też zupełnie nowe propozycje – koncert i rodzinne warsztaty kreatywne.

Za każdym razem pełna sala widowiskowa, dużo radości, wspólnej zabawy, a przy tym edukacji. Tak wyglądał pierwszy sezon „Artystycznych poranków”. Już we wrześniu startuje kolejna odsłona rodzinnych spotkań z kulturą i sztuką.

W tym sezonie nie mogło zabraknąć tych, którzy zyskali sobie ogromną sympatię garwolińskiej publiczności. Swoje spektakle pokażą Teatr Kultureska i Teatr Katarynka. Do współpracy Centrum Sportu i Kultury zaprosiło także nowe grupy – Teatr I Tak Zagramy, Teatr w Ruchu i Teatr Trip. W marcu 2019 roku zamiast spektaklu odbędzie się koncert pt. „OKU-LA-LA-RY”. Zespół Spirituals Singers Band śpiewająco zaprezentuje publiczności wiersze dla dzieci najwybitniejszych polskich poetów.

„Calineczka” na początek

Cykl „Artystycznych poranków” rozpocznie się 30 września o godzinie 10:30 spektaklem „Calineczka” w wykonaniu Teatru Barnaby – Mobilnej Sceny Marionetkowej. Teatr Barnaby był gościem tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, podczas których zaprezentował aż dwa spektakle – „Czerwonego Kapturka” i „Tymoteusza wśród ptaków”. Oba przyjęte z entuzjazmem nie tylko przez najmłodszych, ale także ich rodziców.

Rodzinne warsztaty kreatywne

Oferta „Artystycznych poranków” została w tym roku poszerzona o rodzinne warsztaty. To dodatkowy czas dla dzieci i rodziców, ale tym razem przeznaczony na kreatywne tworzenie. Warsztaty będą się odbywały bezpośrednio po zakończonych spektaklach w sali konferencyjnej CSiK. Na początek uczestnicy warsztatów będą mogli sami wykonać lalki z papieru, które doskonale sprawdzą się w domowych przedstawieniach. Na warsztaty obowiązują dodatkowe zapisy.

Artystyczne poranki – repertuar 2018/2019*

30 września – Teatr Barnaby – CalineczkaKUP BILET

21 października – Teatr Kultureska – Wywrócona bajka o KapturkuKUP BILET

25 listopada – Teatr Katarynka – Muzyczne ZOOKUP BILET

16 grudnia – Teatr I Tak Zagramy – Zamieszanie ze świętamiKUP BILET

20 stycznia – Teatr Kultureska – Skrzydlaty odlot – KUP BILET

10 lutego – Teatr w Ruchu – Zimowa Kraina Czarów – KUP BILET

10 marca – Spirituals Singers Band – OKU-LA-LA-RY (koncert) – KUP BILET

28 kwietnia – Teatr Katarynka – Tirti Tist w Przestrzeni – KUP BILET

12 maja – Teatr Trip – Królewna Fasolka – KUP BILET

2 czerwca – Teatr Kultureska – Bajeczna Fiesta – KUP BILET

*wszystkie spektakle odbywają się w sali widowiskowej CSiK o godzinie 10:30, bilety: 12 zł

Bilety do kupienia także w sekretariacie CSiK, ul. Nadwodna 1

 

Artystyczne poranki – rodzinne warsztaty kreatywne

30 września – Lalki z papieru – sala konferencyjna CSiK, godz. 11:30, bilety: 10 zł

                            Zapisy: promocja@csik.garwolin.pl lub w sekretariacie CSiK, tel. 25 682 20 51