Ferie z teatrem – Pinokio i Bajkowy strych

Artystyczne poranki na dobre zagościły w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W styczniu czeka nas podwójna dawka radości, ponieważ z okazji ferii, odbędą się dwa spektakle. Dzieci i rodzice obejrzą „Pinokia” oraz „Bajkowy strych”. Oba spektakle to dobrze znane bajki, ale w nowych odsłonach.

21 stycznia Teatr Małgo z Krakowa zaprezentuje spektakl „Pinokio”. Będzie to nowatorskie ukazanie dobrzej znanej dzieciom historii. Każda przygoda drewnianego chłopca zostanie wzbogacona piosenkami śpiewanymi wspólnie z dziećmi. Autorzy spektaklu wiedzą, że udział dzieci w przedstawieniu spowoduje, że spektakl będzie niezapomnianą rozrywką, a Pinokio stanie się ulubionym i nieśmiertelnym bohaterem baśniowych opowieści. Nie zabraknie pięknej scenografii i kolorowych rekwizytów.

28 stycznia dzieci obejrzą przedstawienie „Bajkowy strych” w wykonaniu teatru Basia ma Kota. Bohaterką spektaklu jest mała Dorotka, która poszukując sposobu na nudę, odkrywa tajemnicę swojego domowego strychu, pełnego starych i niesamowitych rzeczy. Pomaga jej w tym strychowy skrzat-Fafnucy, który wypowiadając magiczne zaklęcie, odkrywa z dziewczynką bajkowy świat. Przedstawienie bazuje na znanych opowieściach: „Czerwonym Kapturku” i „Smoku Wawelskim”, ale pokazanych na nowo i w niekonwencjonalny sposób. Wykorzystanie teatru lalkowego, żywego planu oraz współczesnej sztuki cyrkowej zaskoczy małych widzów i pobudzi ich wyobraźnię.

„Pinokio” – 21 stycznia godz. 10:30

miejsce – sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury

czas trwania –60 minut

cena –10 zł.

 

 

 

 

„Bajkowy strych” – 28 stycznia godz. 10:30

miejsce – sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury

czas trwania – 50 minut

cena – 10 zł

 

 

 

.

Bilety na oba spektakle do kupienia od 2 stycznia na stronie www.csik.garwolin.pl lub w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury, ul. Nadwodna 1.