LCK – Lokalne Centrum Kompetencji

IMG_1757Lokalne Centrum Kompetencji przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność 1 grudnia 2015 roku.

LCK jest częścią projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza w ramach projektu „M@zowszanie” służącego przeciwdziałaniu wykluczeniu informacyjnemu w województwie. Koszt wyposażenia placówki wynosi ok. 50 tys. zł i jest w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Głównym zadaniem LCK jest rozpowszechnianie e-usług i idei społeczeństwa informacyjnego, mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z internetu. Do dyspozycji użytkowników jest pięć stanowisk komputerowych z dostępem do sieci, drukarka, xero, skaner, projektor oraz aparat fotograficzny. Można przyjść, żeby wyszukać potrzebne informacje, wysłać CV, przygotować pismo urzędowe albo sporządzić inny tekst, bądź sprawdzić swoją skrzynkę mailową – zachęcają przedstawiciele LCK.

Lokalne Centrum Kompetencji mieści się w siedzibie Centrum Sportu i Kultury ul. Nadwodna 1 (Mały Domek). Koordynatorem LCK jest Aneta Mikulska tel. 511 007 536. Korzystanie z LCK jest bezpłatne. Czynne od poniedziałku do piątku, od godz. 11.00 do 15.00. Pierwsze dwie godz. 11.00 – 13.00 przeznaczone są dla grup zorganizowanych prowadzonych na zapisy pod adresem amikulska@csik.garwolin.pl.