Łukasz Bierancki i Agnieszka Flont – najlepsi w naszych w Duathlonie Garwolińskim

VII Duathlon Garwoliński to były zawody na naprawdę wysokim poziomie. Do Garwolina zjechali zawodnicy z różnych zakątków Mazowsza i Lubelszczyzny. Zwycięzcą został Piotr Olesiewicz. Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego był Łukasz Biernacki, a najlepszą zawodniczką – Agnieszka Flont. Oboje zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

VII Duathlon Garwoliński odbył się 30 kwietnia. Start i meta znajdowały się na terenach obok zbiornika retencyjnego w Garwolinie. Wokół zbiornika była wytyczona trasa biegowa. 20-kilometrowa trasa rowerowa biegła okolicznymi drogami publicznymi.

– Nowe miejsce to było niejako nowe otwarcie. Duathlon powrócił do kalendarza imprez sportowych w Garwolinie po dwuletniej przerwie. Cieszymy się zarówno z frekwencji, z wysokiego poziomu zawodów, a przede wszystkim z tego, że nowe miejsce spodobało się zawodników. Gratulujemy wszystkim – nie tylko zwycięzcom – i zapraszamy za rok – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, głównego organizatora wydarzenia.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych oraz kategorii mieszkańców powiatu garwolińskiego. Poziom zawodów był naprawdę wysoki i nawet ci, którzy wbiegali na metę jako jedni z ostatnich mogli poszczycić się dobrymi

Zwycięzcą VII Duathlonu Garwolińskiego został Piotr Olesiewicz z Józefosławia, który na pokonania całej, blisko 28-kilometrowej trasy, potrzebował niespełna godziny – dokładnie 59 minut i 36 sekund. Drugi na mecie stawił się Michał Dąbrowski z Warszawy (czas 59:50), a trzeci był – najlepszy wśród mieszkańców naszego powiatu – Łukasz Biernacki z Garwolina (1:00:01).

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Jonio z miejscowości Szeligi (1:09:23). Druga była Dominika Nowacka z Warszawy (1:12:25), a trzecia – Agnieszka Flont z Garwolina (1:15:06), która jednocześnie została zwyciężczynią klasyfikacji powiatowej kobiet. Drugą zawodniczką z powiatu była Małgorzata Jaroń (1:38:55).

Drugie miejsce wśród zawodników z powiatu garwolińskiego wywalczył Piotr Strzeżysz (1:09:17), a trzeci był Olaf Woder (1:09:57).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci poszczególnych klasyfikacji, w tym także wiekowych, odebrali z rąk burmistrz Garwolina Marzeny Świeczak puchary i statuetki.