Łukasz Mikulski Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2019

Łukasz Mikulski, zawodnik trenujący brazylijskie jiu-jitsu, został zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Sportowiec Powiatu Garwolińskiego 2019. Laureatów nagrodzono podczas XVIII Balu Mistrzów Sportu, który odbył się 22 lutego w Hotelu Sulbin. Podczas wydarzenia wręczono także nagrody wyróżnionym przez kapitułę plebiscytu.

Plebiscyt na Sportowca Powiatu Garwolińskiego organizowany jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz portal WirtualnyGarwolin.pl od wielu lat. W ten sposób wyróżniamy tych sportowców, zarówno zawodowców jak i zajmujących się sportem amatorsko, którzy w ostatnim roku osiągnęli sukcesy, wskoczyli na najwyższe miejsca podium, przełamali bariery i wypracowali nowe rekordy.

Przez blisko miesiąc można było oddawać głosy na swoich kandydatów poprzez SMS, sondę na portalu WirtualnyGarwolin.pl oraz na facebookowym profilu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

W tym roku oddano rekordową liczbę ponad 10 tys. głosów,  które, po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczny wynik. Ciekawostka. Zwycięzca plebiscytu zyskał ponad 6 tys. punktów – trzykrotnie więcej niż ci, który znaleźli się na drugim i trzecim miejscu podium.

Sportowcem Powiatu Garwolińskiego 2019 został Łukasz Mikulski. Drugie miejsce zajęła Emilia Mazek, a trzecie – Dominika Iwanenko. Zaraz za podium uplasował się Artur Meloyan. Piąte miejsce zajął Jan Kopyść, a na szóstym znalazła się Anna Kotlarska. (Sylwetki sportowców można znaleźć tutaj)

Podczas balu wręczono także wyróżnienia kapituły. Nagrody przyznawane za wybitne osiągnięcia – nie tylko na przestrzeni ostatniego roku, wyróżnienia dla osób wspierających rozwój sportu w naszym powiecie. W składzie kapituły w tym roku zasiadali: radni Garwolina – Robert Kuźbida, Marek Mikulski, Marek Jonczak, radni powiatowi Jacek Woźniak i Marcin Kobus oraz redaktor portalu WirtualnyGarwolin.pl Łukasz Korycki i dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Kapituła wyróżniła nagrodą za indywidualny sukces roku 2019 Leopolda Tukendorfa i Michała Dąbrowskiego. Wyróżnieniem „Lokalny Mecenas Sportu” uhonorowano firmę Lechpol. Nagrodę w kategorii debiut roku 2019 otrzymał Artur Meloyan, a za promowanie powiatu garwolińskiego na arenie ogólnopolskiej – Jan Kopyść. Imprezą sportową roku wybrano I Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Rebel Cup, a organizacją sportową roku Zdrowie Garwolin. Wyróżnienie otrzymali także nieobecni na balu Robert Głowala za historyczne osiągnięcia sportowe oraz Mirosław Kajak w kategorii „Sport na całe życie”.