O niepodległości dla dzieci – warsztaty dla grup zorganizowanych

 

tapeta01_mieszkancy_spod_11

Zbliża się jedno z ważniejszych świąt narodowych Polski – 11 listopada. Wraz z nim, jak co roku, pojawia się pytanie, jak mówić o wartościach, o Ojczyźnie, o ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju do dzieci.

W ramach comiesięcznych warsztatów dla przedszkolaków zapraszamy na zajęcia zatytułowane „Mieszkańcy spod 11”*. Założeniem warsztatów jest przybliżenie dzieciom sensu Święta Niepodległości.

Spotkanie z dziećmi ma na celu także:

  • wprowadzenie najmłodszych w podstawowe zagadnienia z zakresu wychowania patriotycznego i historii Polski:

  • poszerzenie pojęcia „patriotyzm” w taki sposób, aby dziecko rozumiało, że pod tym hasłem kryje się także szacunek dla kultury i tradycji Polski

  • przekazanie dzieciom, że święta narodowe to element, który nas łączy i warto go razem uczcić.

Posługując się językiem bliskim dzieciom, oryginalną oprawą filmową oraz interaktywną formułą warsztatów mamy zamiar połączyć dobrą zabawę z edukacją patriotyczną. Październikowe spotkanie dla dzieci poprowadzi Barbara Kupczyk-Mikulska.

Warsztaty odbędą się w dniach 28-31 października w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w godzinach 10:00 i 12:00. Na rezerwację terminu czekamy do piątku 24 października. Czas trwania spotkania – ok. 60 minut.

Warsztaty odbędą się w ramach comiesięcznego cyklu warsztatowego dla przedszkolaków, który rozpoczął się w styczniu 2014 r.

Ponieważ płyną do nas sygnały, że informacja ta nie zawsze dociera do właściwych osób, zdecydowaliśmy się na opublikowanie jej na naszej stronie. Więcej informacji znajduje się tutaj: warsztaty

Zachęcamy do rozpowszechniania jej szczególnie wśród kadry przedszkolnej.

* Program warsztatów oraz pomysł i realizacja filmu w całości opracowane zostały przez Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku. Realizatorzy filmu: scenariusz i reżyseria: Olga Kałagate; narrator: Adam Ferency; animacja: Aleksandra Brożyna; muzyka: Tomasz Orszulak; wykonanie muzyki: Małe Instrumenty; montaż i udźwiękowienie: Olga Kałagate, Aleksandra Brożyna; koordyncja: Beata Nessel-Łukasik, Barbara Gołębiowska; produkcja: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku