Poranek organowy – do zobaczenia i usłyszenia online!

To będzie nie lada gratka dla jej miłośników i świetna okazja do poznania muzyki organowej, dla tych, którzy jeszcze jej piękna nie odkryli. Na odrestaurowanych organach w wyjątkowym kościele w Mariańskim Porzeczu zagra wybitny muzyk Bartosz Jakubczak. Koncertu będzie można posłuchać online!

W niedzielę 8 listopada 2020 o godz. 12:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu odbędzie się poranek organowy. Na odrestaurowanych w ostatnim czasie osiemnastowiecznych organach zagra Bartosz Jakubczak – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wszechstronny muzyk, solista i kameralista, posiadający bogaty dorobek koncertowy, płytowy i pedagogiczny.

W programie będzie można usłyszeć utwory ze skarbca europejskiej dawnej muzyki organowej, m.in. Girolamo Frescobaldiego, Johanna Jakoba Frobergera i Johna Bulla.

Koncert, który odbędzie się w Mariańskim Porzeczu będzie transmitowany online. Będzie go można posłuchać i obejrzeć, nie wychodząc z domu.

Do tej pory, w ramach tego jesiennego cyklu, podobne koncerty odbyły się Siedlcach i Żeliszewie. Koncert w Mariańskim Porzeczu będzie trzecim tego typu wydarzeniem i jedynym w powiecie garwolińskim.

Centrum Sportu i Kultury jest partnerem projektu.

Transmisja koncertu: