Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „Inspiracje”

Już wkrótce- 28 kwietnia o godz. 18.00, na sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury niezwykłe wydarzenie- finał Inspiracji- spektakl powarsztatowy teatru ruchu. Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „Inspiracje” nie po raz pierwszy gościł w naszym mieście .

Od kilku lat możemy cieszyć się współpracą Centrum Sportu i Kultury z Mazowieckim Instytutem Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Pani Magdalena Chabros chętnie przyjeżdża do Garwolina, ponieważ widzi tu niesamowity potencjał- zdolną, wrażliwą młodzież, pełną miłości do teatru, która zdobyte doświadczenie wykorzysta w dalszej pracy. Tegoroczne Inspiracje nieco różnią się od poprzednich, ponieważ w tym roku w projekcie uczestniczy grupa wielopokoleniowa.

Na scenie spotkali się aktorzy Teatru Rękawiczka, Mała Rękawiczka oraz Teatru O!Mamy. Przekrój wieku- od juniora do seniora! Pod czujnym okiem Bartłomieja Ostapczuka- światowej sławy aktora i reżysera teatru pantomimy od miesiąca adepci sztuki teatralnej poznawali tajniki pracy z ciałem i emocjami, odkrywali nowe przestrzenie i zdobywali bezcenne doświadczenie. Efektem ich pracy jest spektakl złożony z etiud, których sami będą twórcami. Pięć tygodni warsztatów to magiczny czas, pełen wzruszeń, uniesień, pokonywania barier, odczuwania, doświadczania ciszy. Co obudził w sercach uczestników? Jakie odsłonił marzenia?