Puszyste i puchate Teatru Tymczasem

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zobaczyli dziś w Centrum Sportu i Kultury przedstawienie „Było sobie miasto” w wykonaniu nastoletnich aktorów Teatru Tymczasem. Artyści w swojej sztuce przedstawili walkę dobra ze złem, posługując się metaforą Puszystego i Kolczastego.

W pewnym mieście ludzie byli zdrowi i szczęśliwi, dzielili się między sobą Puszystym. Puszyste rosło, było go coraz więcej w miarę dzielenia. Kiedy ludzie dawali komuś Puszyste, otrzymywali w zamian Puchate. Pewnego dnia do miasta przybył Zły i rozdawał mieszkańcom Kolczaste. Z czasem Puchate zniknęło, a jego miejsce zajęło Kolczaste, które rosło i powodowało choroby i nieszczęścia. Jednak nie wszyscy mieszkańcy miasta poddali się Złemu: para zakochanych podzieliła między sobą resztki Puchatego, a ono znów przybrało na sile. W tej opowieści dobro pokonało zło dzięki miłości. Młoda publiczność przekonała się podczas spektaklu, że to co dajemy wraca do nas, dlatego zamiast złem lepiej jest dzielić się ze światem dobrem i miłością.

Autorką scenariusza, reżyserem, scenografem i autorką opracowania muzycznego, a także kierownikiem zespołu jest Małgorzata Walenda. Teatr Tymczasem zaprezentuje przedstawienie „Było sobie miasto” w sobotę 16 czerwca w Starej Siłowni o godzinie 15.00. Spektakl odbędzie się przy udziale wolontariuszy i wychowanków Świetlicy Profilaktyczno –Wychowawczej Przystań.

Na scenie wystapią: Bartosz Walenda, Bartłomiej Zając,Karol Szubiński,Anita Świderska, Julia Gromuł,Łukasz Spasiński,Łukasz Prządka,Gabriela Stachurska, Bartłomiej Szubiński,Mateusz Wojciechowski,Wiktoria Kęsik, Kinga Trzmiel, Martyna Jemieliti,Dominika Staręga,Izabela Bajkowska, Kacper Brych, Filip Bukowski, Patrycja Wróbel.

Zobacz galerię