Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – Koncert

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!

Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

To wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty.

Skład zespołu:

– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna

– Wiesław Kryszewski: gitara

– Witold Jąkalski: gitara slide

– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew

– Grzegorz Minicz : perkusja

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

4 kwietnia 2019 r. godz. 19:00

sala widowiskowa CSiK

Bilety 40 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK, ul. Nadwodna 1.