Śpiewajcie i grajcie Mu! Kolędujmy wspólnie 6 stycznia

Orkiestra, teatr i aż 8 grup wokalnych – w sumie ponad 200 osób, które w finale wystąpią razem. To będzie wielka gala kolęd i pastorałek, dzięki której klimat Świąt Bożego Narodzenia zostanie z nami na dłużej.

Wielki koncert kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu!” odbędzie się po raz trzeci. W niedzielę 6 stycznia o godzinie 19:00 garwolińska kolegiata wypełniona klimatycznym światłem rozbrzmi słowem śpiewanym i mówionym oraz dźwiękami instrumentów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć dawne, tradycyjne, jak i nowsze utwory bożonarodzeniowe. Kolędy i pastorałki zaśpiewają: schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, chór Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie, chór I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, chór parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach-Jeziorach oraz Chór Miasta Garwolina.

Podczas tego wyjątkowego koncertu zagra także Orkiestra Dęta z Trąbek, która towarzyszyć będzie wszystkim zespołom podczas finałowego wspólnego występu. Tego wieczoru nie zabraknie także słowa mówionego – w nastrój świąteczny wprowadzą publiczność aktorzy Teatru Rękawiczka.
Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.

Śpiewajcie i grajcie Mu! Koncert kolęd i pastorałek
6 stycznia godzina 19:00, kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie
Wstęp wolny