Srebrna Maska – powiatowe eliminacje do festiwalu teatralnego

Macie artystyczne dusze? Kochacie teatr, taniec, śpiew? Wejdźcie na scenę i wyraźcie siebie! 23 kwietnia odbędą się eliminacje powiatowe do XXIII Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Srebrna Maska. Centrum Sportu i Kultury czeka na zgłoszenia.

Aby wziąć udział w eliminacjach należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać do Centrum Sportu i Kultury. Zespoły teatralne mogą reprezentować placówki kultury, szkoły lub inne placówki oświatowo – wychowawcze. W Festiwalu mogą uczestniczyć dziecięce i młodzieżowe zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne: teatry żywego planu, teatry dramatyczne, teatry lalkowe, kabarety, teatry poezji, teatry ruchu i inne.

Jury będzie pozytywnie oceniać spektakle, które wyzwalają w młodym człowieku poczucie zabawy i osobistego tworzenia oraz oddziałują na rozwój nieskrępowanej wyobraźni w dziedzinie muzyki, plastyki, ruchu, swobodnego operowania tekstem. Przedstawienia konkursowe powinny również promować pozytywne idee i zasady moralne, wynikające z wiary w dobre cechy natury ludzkiej.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych wezmą udział w finałowym przeglądzie, który odbędzie się w dniach 17 – 18 maja 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Podczas eliminacji powiatowych komisja wytypuje do Finału Festiwalu 2 zespoły teatralne dziecięce (szkoły podstawowe) i 2 teatry młodzieżowe (gimnazja i szkoły średnie), które w następnym etapie powalczą o Srebrne Maski I i II stopnia. Spośród laureatów Srebrnej Maski zostaną wyłonione zespoły, reprezentujące rejon siedlecki na XVIII Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich, który w tym roku odbędzie się w Garwolinie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 16.04.2018. Należy przesyłać zgłoszenia drogą elektroniczną na adres promocja@csik.garwolin.pl lub pocztą tradycyjną na adres Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1, 08-420 Garwolin.

Regulamin >> SM regulamin 2018 region

Karta zgłoszeniowa >> Karta zgBoszenia SM 18