To już 5 lat! Jubileusz Klubu Seniora w Garwolinie

Pełni energii, zaangażowani w życie kulturalne miasta, zawsze gotowi do działania i dbający o rozwój i integrację lokalnej społeczności. Tacy są garwolińscy seniorzy, którzy od 5 lat prężnie działają w Klubie Seniora działającym przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

14 listopada 2016 roku, w dniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, oficjalnie rozpoczął działalność Klub Seniora w Garwolinie.

Dla polityki senioralnej w naszej małej ojczyźnie miało to duże znaczenie, ponieważ utworzono miejsce przyjazne seniorom. Miejsce, w którym mogą czerpać inspiracje do ubogacania swojego życia poprzez kontakty bezpośrednie. Klub to było zmaterializowanie idei pierwszego Przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów – Jana Sprzęczki i pierwszego przewodniczącego klubu – wspomina Grażyna Makulec, przewodnicząca Klubu Seniora w Garwolinie.

Od 5 lat klub działa w ramach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, realizując ustanowione w regulaminie cele i zadania. Seniorzy spotykają się co środę w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka” nie tylko, by ze sobą pobyć, ale też po to, by wciąż się rozwijać. Organizowane są tematyczne prelekcje, spotkania z pasjonatami, osobami reprezentującymi różne profesje. Seniorzy czynnie i chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, włączając się w różnego rodzaju wydarzenia lub je organizując. Zdobywają także wiedzę i nowe doświadczenia podczas wielu wyjazdów.

14 listopada, dokładnie w rocznicę oficjalnej inauguracji klubu, odbyły się uroczyste obchody jubileuszu. Zebranych gości, a przede wszystkim seniorów powitali gospodarze uroczystości – przewodnicząca klubu Grażyna Makulec oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol. Wrażeń artystycznych dostarczył publiczności Wojtek Baduchowski, który wraz ze swoją córką Antoniną specjalnie na tę okazję przygotowali koncert pt. „Popołudnie z piosenką Krzysztofa Klenczona i nie tylko”.

Gratulacje, podziękowania oraz najlepsze życzenia na kolejne lata działalności złożyli seniorom przybyli goście – burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, przewodniczący miejskiej rady Jarosław Jaskuła oraz wiceprzewodniczący – Andrzej Ostolski, była poseł Stanisława Prządka, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie Danuta Kalinowska, przedstawicielka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie Iwona Anisiewicz oraz dyrektor CSiK Jarosław Kargol, który do życzeń dołączył także urodzinowy tort.

Zobacz galerię zdjęć