Triathloniści na medal!

triathlon_miniTo były niezwykłe zawody. Zawodnicy walczyli nie tylko z dystansami w poszczególnych konkurencjach, własnymi słabościami, ale przede wszystkim z pogodą. Tropikalna aura dała się we znaki, ale radość z ukończonego triathlonu była dzięki temu jeszcze większa.

W sobotę odbył się II Triathlon Garwoliński, który tym razem odbył się w Parku Wodnym „Mamut”. Tam na początek 104 zawodników miało do przepłynięcia 750 metrów. Później zawodnicy pokonali 20-kilometrową trasę rowerową, a na koniec przebiegli 5 km. A wszystko to w palącym słońcu i bardzo wysokiej temperaturze.

Triathlon Garwoliński wygrał Kacper Stępniak z Bydgoszczy, który na pokonanie całej trasy potrzebował jedynie 58 minut i 8 sekund. Najlepsza wśród pań była Aleksandra Rudzińska z Warszawy z czasem 1:05:49.

W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego wygrał Michał Łubian, a wśród kobiet – Agata Tudek.