W planie mamy PLAN FILMOWY! – wycieczka do Warszawy w ramach akcji Ferie w mieście.

W ramach nadchodzących ferii zimowych Centrum Sportu i Kultury zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Odbędzie się ona 11 lutego. Propozycja ta jest pełna atrakcji i z pewnością dostarczy niesamowitych przeżyć. Poza niezwykle interesującą wystawą uczestnicy wezmą też udział w niebanalnych warsztatach.

 

Tak, tak, będzie możliwość bycia na planie filmowym oraz wzięcia udziału w warsztatach charakteryzatorskich. Narracja ścieżki oprowadzania po wystawie zainspirowana została historią Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w której powstały Kroniki Filmowe, wyprodukowano wiele znakomitych dokumentów, filmów fabularnych i spektakli Teatroteki.

Wśród atrakcji programu zajęć na PLANIE FILMOWYM znajdują się:

projekcja na goglach VR, podczas której uczestnicy mogą przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej,
przymiarki kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z PLANU FILMOWEGO,
multimedialne zadania edukacyjne,
projekcja materiałów making of,
przejście niezwykłym scenograficznym tunelem podziemnym, który prowadzi do mieszkania bohatera jednej ze sztuk cyklu Teatroteka Młodego Człowieka.

Podczas warsztatów z charakteryzacji uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się –  kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Warsztaty zilustrowane są przykładami metamorfoz oraz częścią pokazową. Każdy uczestnik pod okiem prowadzącej będzie miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji.

Koszt wycieczki to 70 zł. Zgłoszenia drogą mailową lub telefoniczną przyjmuje Barbara Kupczyk-Mikulska: bmikulska@csik.garwolin.pl (w tytule proszę wpisać WYCIECZKA), tel. 25 682 20 51. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i uiszczenie opłaty. Wycieczka przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia.

W celu uiszczenia opłaty i podpisania niezbędnych dokumentów zapraszamy do sekretariatu CSiK (ul. Nadwodna 1). Sekretariat czynny: poniedziałek, środa i czwartek 8-16:00, wtorek i piątek 8-18:00.

Regulamin wycieczki dostępny jest tutaj.

Zgoda na projekcję VR tu. Regulamin projekcji VR tutaj.