Wielki finał orkiestrowego grania w Garwolinie

Blisko 70 tys. zł zebrali wolontariusze garwolińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy kwestowali na ulicach podczas 29. Finału WOŚP. Do pełnej kwoty, jaką sztab działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przekaże fundacji brakuje sumy z eSkarbonek i licytacji. Jeszcze można się dorzucić!

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Właśnie na te cele zostaną przekazane pieniądze, które udało się zebrać podczas 29. Finału WOŚP.

Jak co roku, orkiestra zagrała także w Garwolinie. 60 wolontariuszy zarejestrowanych w sztabie przy Centrum Sportu i Kultury kwestowało wczoraj na ulicach Garwolina, Żelechowa i Wilgi. Dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu, a także wielkiej hojności mieszkańców udało się uzbierać 68 947,83 zł.

W tym roku największą sumę udało się zebrać Aleksandrze Hawryluk – 4094,23 zł i Marcinowi Kępce – 4009,2 zł. Świetnie spisali się także najmłodsi wolontariusze, którzy pierwszy raz wyszli z własną puszką na ulice. 5-letnia Zosia zebrała 1491,83 zł, 10-letnia Kaja – 465,73 zł, a 12-letni Bartek – 2742,62 zł.

To jeszcze nie koniec wielkiego grania w pomaganie. Do kwoty, którą udało się zebrać wczoraj zostanie doliczona suma z eSkarbonki garwolińskiego sztabu. Wirtualną puszkę można zasilić jeszcze dzisiaj do północy. Swoje eSkarbonki posiadają także niektórzy wolontariusze.

Wciąż trwają licytacje. W związku z ograniczeniami i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w tym roku aukcje odbywają się w Internecie. Garwoliński sztab oprócz orkiestrowych gadżetów – koszulek, magnesów, worka, kalendarzy – oferuje także wyjątkowe przedmioty przekazane przez lokalnych darczyńców i władze samorządowe. Można kupić między innymi złote serduszko, obraz, tort bezowy, historyczny spacer po Garwolinie, książki, zdjęcia. Część aukcji kończy się we wtorek, pozostałe w środę.

Więcej o aukcjach: http://bit.ly/licytacjewosp

Link do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/x8ae6p