„Drzewa” – wystawa w Centrum Sportu i Kultury

Już za chwilę wybuchnie! Ferią barw i kolorów, ciepłem słońca i energią do życia – wiosna! Wraz z nią przemieniać się będzie wszystko, całe otoczenie. Na ten wiosenny czas Centrum Sportu i Kultury sprowadziło do siebie wystawę „Drzewa”. Powstała ona na podstawie książki Wydawnictwa Dwie Siostry – pełnej kunsztownych ilustracji Piotra Sochy i fachowej wiedzy podanej w atrakcyjny i przystępny sposób przez Wojciecha Grajkowskiego.

Drzewa. Jaką rolę odgrywają w życiu człowieka? Kto znajduje schronienie w ich korzeniach, dziuplach, konarach? Ile lat mają najstarsze drzewa i o jakich wydarzeniach historycznych mogłyby nam opowiedzieć, gdyby tylko mówiły? Wystawa obejmuje 9 plansz. Zachęconych tematyką drzewną i zainteresowanych ciekawostkami z tematu należy odesłać do publikacji. By poruszyć wyobraźnię dzieci i zachęcić do twórczych działań na holu dostępne będą wydruki kolorowanek Piotra Sochy, którymi „należy się częstować”.

Wystawa z racji aktualnych wytycznych sanitarnych nie jest dostępna dla zwiedzających. Po 18.04, jeśli sytuacja się zmieni, będzie można ją oglądać na górnym holu Domu Kultury przy ulicy Nadwodnej w godzinach funkcjonowania obiektu do końca kwietnia.  Wstęp na nią będzie bezpłatny.