Zachwyceni i radośni

W atmosferze radości i ekscytacji 9 października w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż wystawy „Zachwyt”. Na ekspozycję składają się prace wychowanków czterech świetlic „Przystań”, które prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom.

Podczas wernisażu głos zabrały obecna prezes stowarzyszenia – Kazimiera Buszta oraz kierownik świetlic „Przystań” – Danuta Siwak. Obie panie dziękowały za przybycie dzieci, rodziców i pedagogów, podkreślały rolę i troskliwość opiekunów świetlic, gratulowały młodym artystom talentu, zapału i wrażliwości. Szczególne podziękowania popłynęły w stronę Agnieszki Wielgosz, która była inicjatorką zorganizowania wystawy.

Bożena Siwak podkreślała, że ubiegły rok szkolny z racji wprowadzonej kwarantanny był rokiem szczególnym. Mimo tego udało się zebrać prace dzieci i zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców.

Prezentowane w galerii prace to zbiór bardzo bogaty, zarówno jeśli chodzi o technikę wykonywania prac (malarstwo, rysunek,), jak i ich zakres tematyczny. Tym, co łączy wszystkie dzieła od strony twórców jest dziecięca wrażliwość, od strony odbiorców to zachwyt nad delikatnością i uważnością w postrzeganiu otaczającego świata, jaki widać w pracach dzieci.

Twórczość z „Przystani” w Galerii Kotłownia można oglądać do 30 października. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Zdjęcia z wernisażu znajdziecie w naszej GALERII.