Zobacz Bezsenną w „Kotłowni”

To fotograficzna opowieść o pracy, zaangażowaniu, pasji i miłości do ludzi. Opowieść o Zofii Kobus i o jej chlebie, który znany jest nie tylko Garwolinie. Do 30 kwietnia w Galerii „Kotłownia” można oglądać wystawę pt. „Bezsenna” autorstwa Dariusza Szubińskiego.

– Dzisiaj mamy dwóch bohaterów. Bohaterkę reportażu Zofię Kobus i autora zdjęć Dariusza Szubińskiego. Jest wystawa, jest album. Ta determinacja się opłaciła, bo wyszła z tego piękna rzecz – mówił podczas wernisażu wystawy Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Zofia Kobus od 18 lat sama prowadzi rodzinną piekarnię. Fotografie dokumentujące jej pracę można oglądać zarówno na wystawie, jak i w albumie. Zdjęcia zostały wykonane rok temu w nocy z 27 na 28 marca. To właśnie nocą Zofia Kobus wypieka chleb i bułki dla mieszkańców Garwolina, którzy już przed godziną 6:00 pojawiają się w jej piekarni. – Chciałbym Państwa zaprosić do wędrówki w świat mistyczny. I niekoniecznie chciałbym, żebyście Państwo doszukiwali się tylko wątku piekarskiego/piekarniczego, ale raczej tego ducha, którego pani Zosia jest wyznacznikiem, tego jak się pracuje, z jaką troską o innych można wykonywać swoją pracę, z jaką determinacją, z ostatkiem sił robi coś, co dla nas staje się codziennością. Codziennie rano bierzemy bochenek chleba i wydaje nam się to takie oczywiste – mówił Dariusz Szubiński, autor zdjęć.

Sama wystawa składa się z 13 wybranych zdjęć. Więcej, bo aż 58 fotografii, można obejrzeć w albumie „Bezsenna”.

Piątkowy wernisaż przyciągnął do Galerii „Kotłownia” wielu gości – między innymi burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego. Nie zabrakło rodziny, przyjaciół i tych, którzy codziennie rano pędzą do piekarni pani Zosi po świeży chleb. Był czas na podziwianie zdjęć, rozmowy przy chlebie i ciastkach  oraz wspomnienia sprzed wielu lat, bo jak się okazało, na bułkach z piekarni państwa Kobusów wyrosło niejedno pokolenie garwolińskich licealistów. Chleb pani Zosi ma już swoich fanów nie tylko w Garwolinie i okolicach. Bochenki są wysyłane w świat – do odległych miejscowości w Polsce, w Europie, a nawet na inne kontynenty.

Wystawę „Bezsenna” można oglądać w Galerii „Kotłownia” do 30 kwietnia.

Zobacz galerię zdjęć z wernisażu tutaj