Zobacz „Leśne ścieżki” w Galerii Kotłownia

Wakacyjną porą Galeria Kotłownia poleca się z kolejnym wernisażem. W piątek, 10 lipca o godzinie 18:00 otwarcie nowej wystawy fotograficznej pt. „Leśne ścieżki”. Swoje prace zaprezentuje Ewelina Gańczorz. Podczas wernisażu będzie można nie tylko podziwiać wspaniałe przyrodnicze fotografie, ale także porozmawiać z samą artystką.

Około 100 fotografii o różnych formatach zawiśnie wkrótce na ścianach galerii Centrum Sportu i Kultury. Ewelina Gańczorz w swoich pracach pokazuje to, co kocha najbardziej – las i jego życie: rośliny, zwierzęta, piękne widoki. Artystka urodziła się w 1982 roku w  Nałęczowie. Tam spędziła dzieciństwo i młodość. Ukończyła Wydział Leśny Akademii Rolniczej w Poznaniu. Po studiach, podążając za swoimi marzeniami o życiu w lesie i marzeniami męża o życiu w górach, zamieszkała w magicznym Beskidzie Żywieckim. Od 2006 roku jest zawodowo związana z Nadleśnictwem Ujsoły. Obecnie jest leśniczym na zachodnich stokach pięknej góry Wielkiej Rycerzowej. Amatorsko fotografią zajmuje się od szkoły podstawowej. Poza tym zajmuje się  także rękodziełem – tworzy z wełny na drutach i szydełku oraz zatapia rośliny w żywicy, tworząc niepowtarzalną leśną biżuterię – sklepik internetowy www.forestpaths.pl. Jej prace na co dzień można oglądać na portalach społecznościowych Facebook i Instagram na profilu zatytułowanym „Leśne ścieżki”.

Wystawę będzie można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -16:00 po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem Centrum Sportu i Kultury. Wstęp wolny. Kustosz Galerii Kotłownia, Luiza Kondej zaprasza chętne osoby i grupy na oprowadzanie kuratorskie. Aby się na nie umówić, należy dzwonić pod numer 539 914 765. Ekspozycja potrwa do 7 sierpnia.

Wstęp na wernisaż wolny – organizatorzy przypominają o konieczności zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Wernisaż wystawy będzie także transmitowany online na profilu Galerii Kotłownia na Facebooku.