Od września, przez wiele godzin przedstawiciele różnych pokoleń – babcie, mamy, młodzież i dzieci – spotykali się by tworzyć niezwykłe widowisko na podstawie swojej wrażliwości i doświadczeń. W czasie warsztatów dzielili się własnymi historiami, przyglądali relacjom, odkrywali to co ich łączy i to co dzieli. Tak powstały „Pokolenia”.
W niedzielę 15 grudnia na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyła się premiera spektaklu „Pokolenia” w reżyserii Izabeli Rękawek. Wypełniona po brzegi widownia była dowodem na to, że spektakl od dawna był oczekiwany i budził duże zainteresowanie wśród garwolińskiej publiczności. Spektakl rozpoczął się rodzinną fotografią, która podczas prawie godzinnego przedstawienia, przybierając rozmaite formy, opowiadała różne historie. Widzowie byli świadkami rodzinnych nieporozumień, narodzin dziecka, zostali zabrani w podróż do krainy dzieciństwa, przeżywali wspólnie z aktorami pierwszą miłość, młodzieńcze marzenia, a także odejście dzieci i śmierć najbliższych. „Pokolenia” wywołały dużo wzruszenia, wyciskały łzy. Historie pojawiające się na scenie przeplatały się z przeżyciami i uczuciami publiczności, budziły wspomnienia i refleksje nad sensem życia. Miłość, zrozumienie, otwartość i czułość są odpowiedzią na nieporozumienia i konflikty pokoleń. Bycie razem daje siłę na tej niełatwej drodze jaką jest życie.
Na uwagę zasługuje gra aktorska, niezwykłe skupienie i uważność początkujących adeptów teatru, nastrojowa muzyka, plastyczność obrazów oraz piękne przesłanie spektaklu. Wzruszona publiczność nagrodziła przedstawienie owacjami na stojąco. Na widowni oprócz mieszkańców Garwolina była również wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz dyrektor CSiK Jarosław Kargol. Zaproszeni goście podziękowali wykonawcom za ich kunszt i wzruszenia, które wywołali wśród widzów.
Spektakl „Pokolenia” został zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Calos Cagathos i sfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zajęcia prowadziły: Izabela Rękawek – reżyser i instruktor teatralny, polonista, Izabela Dziwiszek – pedagog, instruktor teatralny oraz Katarzyna Bąk – psycholog.
Wystąpili: Katarzyna Bąk, Hanna Biernacka, Barbara Dziwiszek, Anastazja Furman, Maria Gałązka, Katarzyna Haczela – Kalbarczyk, Irena Jarzyna, Martyna Kalbarczyk, Karolina Kalota, Mariola Klat- Majewska, Izabela Kozłowska, Grażyna Makulec, Aleksandra Małachowska, Michalina Mikulska, Aleksandra Paprocka, Julia Przybysz, Anna Sitek, Bartłomiej Szubiński, Eleonora Szykowna, Bożena Szykowna, Izabela Tudek, Aleksandra Tudek.