Z różnych zakątków Polski do Garwolina przyjechały chóry, by wspólnie koncertować. Dni Muzyki Chóralnej po raz kolejny zgromadziły w kościołach ogromną publiczność. Finałem gali koncertowej było wspólne wykonanie „Alleluja” pod kierownictwem dr hab. Kazimierza Bukata, dyrygenta Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Wielkie chóralne wydarzenie rozpoczęły koncerty chórów w kościołach parafialnych w Garwolinie, Górznie, Miętnem i Pilawie. W ramach tego wydarzenia w garwolińskiej kolegiacie odbył się Koncert Papieski w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.
W niedzielne popołudnie, tradycyjnie w kolegiacie, odbyła się uroczysta gala koncertowa z udziałem wszystkich chórów biorących udział w tegorocznym wydarzeniu. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol. W swoim wystapieniu zapowiedział gospodarza festiwalu – Chór Miasta Garwolina, krótko przedstawiając największe osiągnięcia zespołu. Chór zaśpiewał pod dyrygenturą Radosława Mitury. Kolejnym zespołem na scenie był Chór Żeński Canzona z Murowanej Gośliny, któremu dyrygowała prof. Elżbieta Wtorkowska. Panie zaprezentowały m.in „Ave Maria” Tadeusza Szeligowskiego i „Salve Regina” Javiera Busto. Nastepnie oczom publiczności ukazał się okrag utworzony przez członków Chóru Nadzieja z Nakła nad Notecią. W tym nietypowym ustawieniu, z dyrygentem Michałem Gacką w środku, artyści wykonali pięć wspaniałych utworów. Później publiczność zachwycił Chór Archikatedry Warszawskiej z dyrygentem Dariuszem Zimnickim na czele. Wykonali m.in „Dostojno jest” Petara Diniewa, „Gloria” Romualda Twardowskiego oraz „Ave Maria” Javiera Busto. Ostatnim zespołem na tegorocznej gali był Chór Mieszany Katedry Wawelskiej występujący pod batutą prof. Andrzeja Korzeniowskiego.
Wieczór zwieńczono wspólnym występem chórzystów. Ponad sto osób zaśpiewało „Alleluja” z Oratorium Mesjasz G.F. Heandla. Była to najbardziej widowiskowa cześć wieczoru. Po niej nastąpiło wręczanie dyrygentom podziękowań z rąk księdza prałata Ryszarda Andruszczaka, Burmistrza Miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego, Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego i dyrektora Centrum Sportu i Kultury Jarosława Kargola
Jak co roku wydarzenie to cieszyło się dużą popularnością wśród garwolińskiej publiczności. Oklaskom nie było końca, a zadowoleni chórzyści zapewne powrócą jeszcze do naszego miasta w kolejnych edycjach festiwalu.
19 listopada w garwolińskiej kolegiacie odbędzie się druga część Dni Muzyki Chóralnej – koncert z okazji wspomnienia św. Cecylii, w którym wezmą udział lokalne chóry i schole.